Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID atgādina, ka jāiesniedz deklarācija par ienākumiem no kapitāla pieauguma

Personas ienākumi no kapitāla pieauguma 2013.gada aprīlī jādeklarē Valsts ieņēmumu dienestā (VID) līdz 15.maijam; ienākumi no kapitāla pieauguma 2013.gada 2.ceturksnī - līdz 2013.gada 15.jūlijam.

VID atgādina - likums «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» nosaka, ka fiziskās personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme ienākumam no kapitāla pieauguma ir 15 procenti.

Personām, kuras gūst ienākumu no kapitāla pieauguma, ja ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas mēnesī pārsniedz 500 latus, līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam ir jāiesniedz VID deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma.

Tām personām, kuras guvušas ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem mēnesī ir vairāk nekā 100 lati, taču nepārsniedz 500 latus (ieskaitot), deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma par ceturksnī gūto ienākumu jāiesniedz VID vienreiz ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam.

Tādējādi līdz 2013.gada 15.maijam VID jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma par 2013.gada aprīlī gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tie pārsniedz 500 latus.

Savukārt par 2013.gada otrajā ceturksnī (no 2013.gada aprīļa līdz jūnijam ieskaitot) gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tie mēnesī ir virs 100 latiem, bet nepārsniedz 500 latus, deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma jāiesniedz VID līdz 2013.gada 15.jūlijam ieskaitot.

Aprēķinātā nodokļa summa nodokļu maksātājam jāiemaksā budžetā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla iesniegšanas dienas, tas ir attiecīgi līdz 30.maijam un 30.jūlijam.

Savukārt tām fiziskām personām, kuras gūst ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem 2013.gadā nepārsniedz 100 latus mēnesī, deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma jāiesniedz VID vienu reizi gadā ne vēlāk kā taksācijas gadam sekojošā gada 15.janvārī, proti, ne vēlāk kā līdz 2014.gada 15.janvārim.

VID atgādina, ka kapitāla pieaugumu nosaka, no kapitāla aktīva atsavināšanas cenas atņemot iegādes vērtību un kapitāla aktīvā veikto ieguldījumu vērtību kapitāla aktīva turēšanas laikā.

Likuma «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» 11.9 panta otrās daļas izpratnē kapitāla aktīvi ir:

- akcijas, kapitāla daļas, pajas, ieguldījumi personālsabiedrībā un citi Finanšu instrumentu tirgus likumā minētie finanšu instrumenti;

- ieguldījumu fondu apliecības un citi pārvedami vērtspapīri, kas apliecina līdzdalību ieguldījumu fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos;

- parāda instrumenti (parādzīmes, noguldījumu sertifikāti, komercsabiedrību emitēti īstermiņa parāda instrumenti) un citi naudas instrumenti, kas tiek tirgoti naudas tirgos;

- nekustamais īpašums (ieskaitot nekustamā īpašuma iegūšanas tiesības);

- uzņēmums Komerclikuma izpratnē;

- intelektuālā īpašuma objekti;

- ieguldījumu zelts un citi dārgmetāli, darījumu objekti valūtas tirdzniecības biržā vai preču biržā.