Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā notiks plaša konference, kas veltīta eiro aizsardzībai pret viltojumiem

No 14.maija līdz 16.maijam Rīgā notiks Vācijas Federālās kriminālpolicijas pārvaldes sadarbībā ar Valsts policiju organizētā konference, kas veltīta eiro aizsardzībai pret viltojumiem.

Kā norāda Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Sintija Virse, šāda konference Latvijā notiek pirmo reizi un ir nozīmīga, plānojot Latvijas pievienošanos eirozonai.

Konferences mērķis ir savstarpēja informācijas apmaiņa un sadarbības veicināšana starp policijas, tieslietu un finanšu institūcijām no vairākām Eiropas Savienības valstīm, kā arī no Ukrainas un Krievijas. Šī būs jau ceturtā konference pēc kārtas un Latvija šogad par sadarbības partneri izvēlēta, jo plānots, ka ar nākamā gada 1. janvāri tā kļūs par eirozonas dalībnieci.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek aicināti piedalīties konferences atklāšanas pasākumā, kas notiks Rīgā, šā gada 14.maijā, pulksten plkst.9.30, viesnīcā «Radisson Blu Daugava».

Konferences atklāšanas pasākumā uzrunas teiks Vācijas Federālās kriminālpārvaldes Ekonomisko, finanšu un noziegumu pret īpašumu apkarošanas grupas priekšniece Martina Link, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Eiropas Komisijas Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) Eiro aizsardzības nodaļas priekšnieks.

Konferences norise būs slēgta un tā ilgs trīs dienas. Konferencē piedalīsies 60 dalībnieki no policijas un tieslietu struktūrām, kā arī nacionālām bankām no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Ukrainas un Krievijas, kā arī no tādām Eiropas institūcijām kā «Europol» un «Eurojust», Eiropas Centrālā banka un OLAF.

Konferences laikā tiks runāts par aktuālo eiro banknošu un monētu viltošanas un viltotas naudas apkarošanas situāciju gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, kā arī par starptautisko sadarbību viltotas naudas apkarošanas jomā un citiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar naudas viltošanas apkarošanu un tiesībsargājošo iestāžu sadarbību.