Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē plāno piedalīties ap 3000 dalībnieku

Šovasar jau piekto reizi notiks Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde (LJVO), kas norisināsies no 13. Līdz 15. jūnijam Ventspilī, un sacensībās plāno piedalīties ap 3000 dalībnieku no visas Latvijas.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas vienkopus pulcē jaunos sportistus individuālajos un komandu sporta veidos no visiem Latvijas novadiem. Dalība Olimpiādē ir nozīmīgs atskaites punkts jaunajiem sportistiem, pierādot un apliecinot sevi, gatavojoties spert pirmos soļus pretī lielajai Olimpiādei. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti.

«Latvijas jauniešu attieksme pret sportu ar katru gadu palielinās un priecē tas, ka skolēni kļūst arvien aktīvāki,» ar gandarījumu atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. «Latvijas Jaunatnes Olimpiādes gan vasaras, gan ziemas sporta veidos ļauj jauniešiem izbaudīt komandas garu un ir patīkami vērot kā jaunie sportisti ar neatlaidību un cīņassparu aizstāv savas skolas komandas. Esmu pārliecināts, ka šādu sacensību organizēšana, kas balstās uz Olimpiskās kustības principiem, palīdzēs skolēniem gūt panākumus ne tikai skolā, bet arī viņu turpmākajās dzīvēs.»

Šovasar par Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes sporta notikuma galveno mājvietu no 13. līdz 15. jūnijam, aptuveni 3000 dalībniekiem no visas Latvijas, kļūs Ventspils pilsēta. Jaunie sportisti sacentīsies 26 sporta veidos, kur 17 no tiem notiks Ventspilī, sešos Liepājā, kā arī pa vienam Brocēnos, Ventspils novada Usmā un Jūrmalā. Patreiz jau dažos no komandu sporta veidiem – futbolā, basketbolā, volejbolā un florbolā norisinās priekšsacīkstes, lai noskaidrotu spēcīgākās pašvaldību komandas, kas kvalificēsies Olimpiādei.

«Esam gandarīti, ka šīs vasaras lielākais sporta pasākums Latvijā norisināsies Ventspilī. Mums ir patiess prieks, ka mūsu līdzšinējo pieredzi vietēja un starptautisku pasākumu organizēšanā novērtē arī Latvijas Olimpiskā komiteja, uzticot organizēt jau sesto reizi Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādi. Patreiz norisinās aktīvs darbs, lai Ventspils pilsēta sadarbībā ar Liepājas pilsētu un citām pašvaldībām būtu gatava no 13. līdz 15. jūnijam uzņemt Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes dalībniekus, nodrošinot pasākuma norisi visaugstākajā līmenī,» informē Ventpils pilsētas sporta pārvaldes vadītāja Daina Paipala.

Ventspils pilsētai ir organizējusi Latvijas un starptautiska mēroga kultūras pasākumus – starptautiskais publiskās mākslas pasākums «Ventspils Govju parāde 2012», starptautiskais dziesmu konkurss «Eirovīzija» Latvijas fināla atlase (no 2002. līdz 2013. gadam), lielākie sporta pasākumi Latvijas I un II Olimpiāde vasaras sporta veidos (2004., 2008. gadā), Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde (2002., 2003., 2005., 2007. gadā).

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.