Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas domi soda par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju

Par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) darba telpās tiesa Rīgas domei piespriedusi 100 latu naudas sodu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, šodien pieejamo spriedumu desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt.

LETA jau ziņoja, ka minētā lieta mutvārdu procesā pēc būtības tika izskatīta 3.maijā.

Ar šodienas spriedumu Rīgas dome atzīta par vainīgu Administratīvo pārkāpumu kodeksa 204.2 panta 1.daļā paredzētā pārkāpuma izdarīšanā - priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanā. Par to var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu fiziskajām personām līdz 150 latiem, bet juridiskajām personām - līdz 800 latiem.

Kā ziņots, februāra sākumā Ušakova kabineta priekštelpā, kur regulāri tiek rīkotas preses konferences un uzturas apmeklētāji, uz galda bija novietoti «Saskaņas centra» izdotie bukleti «Tava Rīga». Kāds žurnālists par šo faktu vērsās Valsts policijā.

Ušakovs toreiz skaidroja, ka tā bijusi kļūda, jo pēc brīvdienām, kad 2.februārī sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, bukletiem neviens nebija pievērsis uzmanību.

Galvaspilsētas mērs toreiz sacīja, ka sodu, kas tiks piemērots Rīgas domei vai «Saskaņas centra» frakcijai, viņš samaksāšot pats no saviem personīgajiem līdzekļiem.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, Ušakovs ir gatavs savu solījumu pildīt un sodu samaksās pats.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu pašvaldību telpās ir aizliegts veikt priekšvēlēšanu aģitāciju.