Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seksa rotaļlietu vēsture

Seksa rotaļlietas pilnveido seksuālo dzīvi. Mūsdienās rotaļlietu klāsts ir pietiekami plašs gandrīz ikviena fantāziju piepildīšanai. Protams, ka sekss arī daudz senāk bija cilvēku ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Interesanti, ka laiks, kad seksa tēma sabiedrībā bija tabu, radījis neskaitāmas rotaļlietas, kuras mūsdienās lieto vairums cilvēku. Cilvēki atklāja iepriekš nezināmas baudas virsotnes, izmantojot improvizētas baudas ierīces, lai gan tajā laikā brīvi nerunāja par masturbāciju, vibratoriem vai fetiša ierīcēm. Sākot ar akmens dildo, izdzīvojot erekcijas gredzenu un vaginālo lodīšu parādīšanos, kā arī inkvizīcijas laikā radītās spīdzināšanas iekārtas, sabiedrība ir radījusi seksa rotaļlietas, kuras mūsdienās ir pilnveidotas, lai seksuālo dzīvi padarītu krāšņu un baudpilnu.

Par vissenāko rotaļlietu tika uzskatīts 20 cm garais akmens dildo, kura rašanās laiks meklējams 30 000 gadus iepriekš. Nav apstiprināts, ka tas tika pielietots kā seksa rotaļlieta, jo nav atrodamas vēsturiskas liecības, tomēr tas nenoliedzami atgādina locekļa formu. Un, ja tā tad, padomājiet, cik daudz ikdienišķu priekšmetu izgudrošanu tas ir pārspējis?!

Skaidrās liecības par seksa rotaļlietām nāk no Grieķijas. Grieķijā dildo tika saukti par «olisbos», tā nosaukums cēlies no vārda «slīdēt». Šie dildo ir pieminēti gan grieķu mākslā, gan literatūrā no 4. - 3. gs.p.m.ē. Ir saglabājušās vairākas vāzes ar zīmējumiem, kuros attēloti dildo.

Gan erekcijas gredzeniem, gan vaginālajām lodītēm ir sava vēsture, kuras pirmsākumi meklējami pirms vairākiem gadsimtiem. Kā jums šķiet, kas izgudroja pirmos erekcijas gredzenus? Nu, protams, ka ķīnieši!

Savukārt, viduslaikos saistībā ar reliģiju seksualitāte tika noliegta un jebkādas seksuālas darbības tika uzskatītas par Velna darbu. Tika veidotas īpašas nevainības jostas, kuras nu jau ir kļuvušas par fetiša priekšmetu. Varētu teikt, ka viduslaiki ir sava veida sadisma šūpulis, jo cilvēki dzīvoja noliegumā un bailēs, kā rezultātā visas seksuālās vēlmes un vajadzības saplūda ar šīm bailēm. Un galu galā, mēs visi zinām, ka aizliegtais auglis vienmēr ir saldāks, līdz ar to noteikti varam būt pārliecināti, ka pat šajā laikā sekss bija un iespējams pat krietni vien «izvirtušāks». Vēl vairāk, viduslaikos sākās inkvizīcijas, kas seksuālajās darbībās varēja ieviest dažādus sadisma atribūtus. Pateicoties inkvizīcijai radās neskaitāmas spīdzināšanas ierīces, kuras mūsdienās lieliski kalpo par neatņemamu baudas sniedzēju fetiša, BDSM cienītājiem.

18.gs. popularitāti guva Marķīzs De Sads, kurš ir termina «sadisms» avots. Pateicoties viņam seksā sāka pielietot tādas lietas kā krūšu klipši, pātagas un sasaistes ierīces, kuras līdz šim tika izmantotas spīdzināšanai. De Sads nav tas, kurš to izdomāja sadismu, bet gan vienkārši publicēja jau esošo, tādējādi popularizējot šādu seksa veidu.

Viktorijas laikmeta Anglijā seksa rotaļlietas atkal bija kļuvušas par tabu, gluži tāpat kā jebkāds mākslas vai literatūras veids, kurā bija kaut mazākā miņa no erotikas. Bet atkal - jo vairāk kaut kas tiek noliegts, jo lielāka interese rodas. Turklāt 19. gs. vidū tika izgudrots gumijas vulkanizācijas process, kas vēlāk veicināja prezervatīvu un seksa rotaļlietu izveidi. Tieši šajā laika periodā pasaule tika iepazīstināta ar pirmajiem gumijas dildo, anālajiem stimulatoriem un vibratoriem.

1869. gadā amerikāņu ārsts izgudroja pirmo ar tvaiku darbināmo vibratoru, kurš bija paredzēts sievietes histērijas ārstēšanai. Vibratori tika uzskatīti par medicīniskām ierīcēm, kuras nomierina sievietes. Ak, laimīgās dāmas, kuras laika periodā, kad sekss bija tabu tēma, varēja «ārstēties no histērijas».

Visbeidzot, paldies seksologam Kinsejam, kurš 1948. gadā patiesi nošokēja pasauli ar savu grāmatu par cilvēka seksualitāti un masturbāciju, kā arī hipijiem, kuri 60. gados iestājās par brīvu mīlestību.

Visam pasaulē ir sava vēsture. Arī baudai un seksa rotaļlietām. To attīstība sākusies pirms vairākiem gadsimtiem. Iepazīsti to, kas sneidz tev baudu un 18. maijā, Muzeju naktī, apmeklē erotisko preču veikalu «SexyStyle». Dodies ekskursijā, pārliecinies, kādas ierīces radījis inkvizīcijas laiks, kā arī apskati, ko jaunu mūsdienu pasaule ir radījusi.

«Sexystyle» gaidīs viesus no plkst. 21:00 18. maijā Brīvības ielā 47 (ieeja no Lāčplēša ielas), piedāvājot īpaši Muzeju naktī paredzētu 18% atlaidi pirkumam. Nakts būs gara.

Meklē vairāk info arī mūsu «Facebook» lapā www.facebook.com/SexyStyle.lv.

* Atmaksāts reklāmas raksts