Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aprīlī samazinājies reģistrētā bezdarba līmenis

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī aprīļa beigās bija 10,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Bezdarba līmenis salīdzinājumā ar 2013.gada martu samazinājies par 0,4% punktiem, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Aģentūras uzskaitē šā gada aprīļa sākumā bija 107 063, bet aprīļa beigās - 102 760 bezdarbnieki, bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 4 303 cilvēkiem.

Savukārt bezdarbnieka statuss aprīlī piešķirts 8419 personām, tas ir par 94 cilvēkiem jeb 1,1% vairāk nekā 2013.gada martā.

6 905 bezdarbnieki aprīlī iekārtojās pastāvīgā darbā un par to informēja NVA, bet 4 810 zaudēja bezdarbnieka statusu, jo bez attaisnojoša iemesla nepildīja bezdarbnieka pienākumus, piemēram, lai iegūtu statusu, NVA sniedza par sevi nepatiesas ziņas, kļuva par darba ņēmēju un par darba attiecību uzsākšanu neinformēja NVA, neieradās uz NVA konsultāciju pie sava nodarbinātības aģenta noteiktajā apmeklējuma laikā.

Aprīlī darba devēji pieteica 4001 brīvo darbavietu (par 48,7% vairāk nekā martā). Kopumā aprīļa beigās NVA datu bāzē bija 5425 darba devēju NVA filiālēs reģistrētās brīvās darbavietas.

Savukārt CV/Vakanču portālā kopš gada sākuma darba devēji ir reģistrējuši 11 753 brīvās darbavietas, aprīlī - 2 741.

Visvairāk ar NVA starpniecību darba devēji aprīlī meklēja veikalu pārdevējus, palīgstrādniekus, šuvējus, pavārus, kūdras ieguves palīgstrādniekus, kuģu remontatslēdzniekus, pastniekus, vilcējautomobiļa vadītājus, kuģubūves atslēdzniekus, rokas lokmetinātājus, sezonas lauksaimniecības strādniekus, veikala kasierus, programmētājus un pārdošanas speciālistus.

«Apstāklim, ka šogad brīvo darba vietu skaits pārsniedz iepriekšējo gadu līmeni, ir divi galvenie iemesli. Pirmkārt, tā ir sezonālo darbu ietekme, otrkārt, tas ir Nodarbinātības valsts aģentūras aktīvas sadarbības ar darba devējiem rezultāts. Pēdējā gada laikā sadarbības ar darba devējiem veicināšanai aģentūra veltīja īpašu uzmanību, aktīvi izskaidrojot darba devējiem NVA pakalpojumu izmantošanas ieguvumus un priekšrocības. Pozitīva ietekme ir bijusi arī NVA organizētajiem vakanču gadatirgiem reģionos, kuros piedalījās vairāk nekā 120 darba devēju, piedāvājot ap 750 darbavietām,» skaidro NVA Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups.

Zemākais bezdarba līmenis 2013.gada aprīļa beigās reģistrēts Rīgas reģionā - 6,8%, augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā - 21,0%. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis aprīlī bija 11,1%, Zemgales reģionā - 11,2% un Vidzemes reģionā - 12,5%.

Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis aprīļa beigās bija: Rīgā - 6,4%, Jelgavā - 7,7%, Valmierā - 7,4%, Ventspilī - 8,4%, Liepājā - 9,8%, Jūrmalā - 9,5%, Daugavpilī - 10,7%, Jēkabpilī - 14,3%, Rēzeknē - 19,8%.