Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rīgas siltums» no jūlija plāno par 3% samazināt siltumenerģijas tarifu

AS «Rīgas siltums» no jūlija plāno par aptuveni 3% samazināt siltumenerģijas tarifu.

Kā preses konferencē informēja AS «Rīgas siltums» valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, no šī gada februāra siltumenerģijas tarifs ir 42,81 lats par megavatstundu (Ls/mWh), savukārt, ja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinās jauno tarifu, tas būs 41,65 Ls/mWh.

Tarifu samazinājums iespējams, pateicoties «Rīgas siltuma» veiktajiem modernizācijas pasākumiem un pieaugušajam biokurināmā izmantošanas īpatsvaram. Tarifa samazinājums tiek lēsts pie nemainīgas dabasgāzes tirdzniecības cenas 210 lati par 1000 normālkubikmetriem gāzes.

Šajās dienās notiek ieregulēšana jaunajā siltumcentrālē «Zasulauks», kurā tiek izmantots biokurināmais katls, un tās jauda ir 20 mW. 18.maijā paredzēta siltumcentrāles nodošana ekspluatācijā.

Līdz ar jaunās siltumcentrāles darbības sākšanu 2013./2014.gada apkures sezonā biokurināmā izmantošanas īpatsvars «Rīgas siltuma» siltumavotos sasniegs 20,4%. Salīdzinājumam, 2007./2008.gada apkures sezonā tie bija 2,5%.

Kā preses konferencē informēja Talcis, 82% izmaksu siltumenerģijas tarifā veido kurināmā komponente - dabas gāze, šķelda u.c. Savukārt atlikusī daļa ir personāla izmaksas, pamatlīdzekļu nolietojums un pārējās izmaksas.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldībai pieder 49% «Rīgas siltuma» akciju, 48,995% akciju pieder Latvijas valstij, kuras intereses pārstāv EM, AS «Dalkia» pieder 2%, bet AS «Latvenergo» - 0,005%.