Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atvērs Liktens lietu muzeja komunikācijas punktu Esplanādē

Rīdzinieki un viesi aicināti pieteikt stāstus un nodot eksponātus Liktens lietu muzeja ekspozīcijai, kas apkopos personiskas priekšmetu liecības  par dzīves notikumiem  un lietām, kas  svarīgI jums vai jūsu ģimenei. Muzeja ekspozīcijai jau nodoti  vairāk kā 200 priekšmeti; ģimenes relikvijas, piemiņas  lietas un sadzīves priekšmeti. kas ir bijuši svarīgu notikumu aculiecinieki.

Liktens lietu muzejs ir pirmais muzejs Latvijā, kuru veido paši rīdzinieki, visi, kam srids pukst par Rīgu un galvaspilsētas viesi.

Liktens lietu muzejs aicinās uz ekspozīcijas atklāšanu 2014. gada pavasarī Brīvības un Stabu ielas stūrī. Projekta vadītāja ir režisore un žurnāliste Ilona Brūvere. Mākslinieks Artis Rutks. Producents «Mediju komunikācijas darbnīca», filmu studija KINOLATS. Ekspozīcijas kurators Gints Grūbe iecerējis bijušo STŪRA MĀJU izveidot par Kultūras galvaspilsētas izstāžu centru ar Rīgas Kuģniecības muzeja, Lietišķās mākslas un dizaina muzeja, Rīgas Mākslas telpas, Okupācijas muzeja un Liktens lietu muzeja ekspozīcijām.

Ekspozīcijai pieteikts Ēvalda Valtera divritenis, ar kuru leģendārais aktieris apceļojis Latviju vēl pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, kāzu stāsti un priekšmeti, Dairas Āboliņas kāzu bļoda, kas vienmēr nodota dzimtas sievietēm, Daces Pūces lelle, ar kuru spēlējusies viņa pati un viiņas meita, baznīcas izziņa par dzimšanu, kas izglābusi dzīvību pirmā pasaules kara laikā, «Ugunsgrēka» aktrises Ievas Aleksandrovas Zelta medaļa, Jāņa Paukštello Barikāžu piemiņas zīme, Andra Silenieka Latvijas karogs, kas vecāku nosargāts un padomju laikā svētkos vienmēr izkārts dzīvojamajā istabā. Vairākas gleznas, trauki, citi sadzīves priekšmeti, dokumenti un dzejnieka Aleksandra Čaka pēdējā vēstule.

Tie visi ir priekšmeti, kas liecina par svarīgiem dzīves notikumiem vai kardināli mainijuši īpašnieka dzīvi. Ekspozīcijas kolekcijā var atrast arī drēbes un mēbeles, grāmatas, fotogrāfijas un citas individuālas liecības, kas pieder mūsu nesenās pagātnes kultūras vēsturei , stāsta mums par līdzcilvēkiem un par laiku, kurā esam dzīvojuši un dzivojam.

Personiskas priekšmetu liecības vēsta par dzīvi patiesāk kā vēstures grāmatas un fascinē ar dzīvu atklāsmi, ļaujot doties jaunā izziņas ceļojumā, labāk iepazīstot sevi un tos, kas dzīvo mums līdzās. Liktens lietu muzeja ekspozīcijas spilgtākie piemēri tiks iekļauti videomateriālā un Liktens lietu grāmatas salikumā, izdevums parādiīsies grāmatu veikalu plauktos vienlaicīgi ar izstādes atklāšanu un taps sadarbībā ar «Dienas grāmatu»

Priekšmetus un lietas ekspozīcijaii var pieteikt uz e pastu «liktenslietas@gmail.com».

Mājas lapa «liktenslietas.lv».

  • 18.maijā no 18.00 līdz 21,00 priekšmetus Esplanādē varēs nodot un reģistrēt personīgi.