Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PTAC aicina būt vērīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), veicot tirgus uzraudzību uztura bagātinātāju jomā, secinājis, ka tajā pastāv problēmas, kas var apdraudēt gan patērētāju tiesības, gan rada riskus sabiedrības veselībai.

PTAC pārstāve Ilze Žunde informēja portālu «Apollo», ka joprojām tiek reklamētas un piedāvātas preces (piemēram, svara samazināšanas līdzekļi), kas nepamatoti tiek dēvētas par uztura bagātinātājiem, līdz ar to maldinot patērētājus.

Žunde pastāstīja, ka PTAC, veicot tirgus uzraudzību, ir konstatējis, ka vairāku svara samazināšanas līdzekļu - «Tievēšanas forte», «Weight Loss», «Green Coffee» - reklāmās un informācijā par precēm konkrētie līdzekļi tiek dēvēti par uztura bagātinātājiem, kaut arī tie nav reģistrēti vai pieteikti Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Novērtēšanas un reģistrācijas departamentā kā uztura bagātinātāji. Līdz ar to saskaņā ar normatīvajiem aktiem konkrēto svara samazināšanas līdzekļu reklamēšana nav atļauta.

PTAC ir konstatējis iepriekš minēto svara samazināšanas līdzekļu reklāmas vairākās Latvijā populārās interneta vietnēs. Lai risinātu problēmu, PTAC ir sazinājies ar konkrētajām interneta vietnēm un šobrīd lielākajā daļā gadījumu PTAC norādītais pārkāpums ir novērsts.

PTAC aicina patērētājus būt ļoti uzmanīgiem un vērīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus. Tāpat PTAC informē, ka uztura bagātinātāju reklāmas var maldināt patērētāju, piemēram, reklāmas materiālos sniedzot apgalvojumus par produkta pārsteidzošu un neticamu iedarbību, kas daudzos gadījumos ir maldinoši un sniegtā informācija ir patiesībai neatbilstoša, kā arī tiek izmantotas noteiktajā kārtībā neatļautas veselīguma norādes.

<strong>šeit</strong>

PVD atgādina: «Latvijā drīkst izplatīt tikai reģistrētus uztura bagātinātājus. Nereģistrēti uztura bagātinātāji var būt bīstami patērētāju veselībai. Pirms iegādāties uztura bagātinātāju, par tā nepieciešamību un lietošanu jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu».