Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krauliņš: Ja toreiz būtu pa rokai ierocis, ilgus gadus sēdētu cietumā

Bijušais Latvijas sieviešu un vīriešu basketbola izlašu galvenais treneris Armands Krauliņš intervijā portālam «Apollo» dalījās atmiņās arī par uzpirktajiem tiesnešiem PSRS čempionātā.

«Piemēram, bija tāda epizode. Neatminos, kurā gadā, bet pēc VEF atjaunošanas, kad komandā ienāca virkne jauno spēlētāju ar Valdi Valteru priekšgalā, spēlējām Taganrokā vai Doņeckā, īsti neatceros. 10-15 sekundes līdz mača beigām bumba bija Valteram, bet mums bija viena punkta pārsvars. Viņš devās caurgājienā, bet viņam «pašāva» priekšā kāju. Protams, nekāda svilpe neatskanēja, turklāt nodzisa arī tablo,» stāsta Krauliņš.

«Valters bumbu noturēja un nedeva, taču pieskrēja otrs pretinieks, atlauza rokas, paņēma bumbu un iemeta to grozā. Uzreiz arī atskanēja mača finālsvilpe,» atceras treneris. «Vēl tagad prātā ir šī situācija un zāle. Katrā ziņā tā bija situācija un emocijas, kad varu atzīties - ja būtu pa rokai ierocis, būtu kādu nošāvis un ilgus gadus sēdētu cietumā.»

«Jāatzīst, ka kopumā līdzīgu momentu ir bijis daudz. Atceros, kad ar «Lokomotīves» sieviešu komandu centāmies tikt PSRS A klases 2. grupā. Komandai toreiz nebija līdzekļu, tādēļ par savu naudu vedu tiesnešus uz «Jūras pērli», vienīgo krogu, kas tolaik strādāja līdz pieciem rītā. Taču nākamajā dienā mūs paņēma un «nozāģēja». Sieva teica, ka tiesnesis man atriebās par to, ka viņu piedzirdīju, bet ar laiku viss nāk gaismā. Izrādījās, ka tiesneši jau iepriekš bija saņēmuši dāvanas no pretiniekiem naudas izteiksmē,» skaidro Krauliņš.

«Ja komanda saņēma divas, trīs «Volgas», tad viena tika pārdota, lai būtu ko samaksāt tiesnešiem. Vienam tika uzdāvināta sekcija, otram vēl kaut kas. Tādā ziņā numur viens bija gruzīni. Lai cik švaka viņiem bija komanda, tai nekad nedraudēja izkrišana,» piebilst treneris.

P.S. Tuvākajā laikā portālā «Apollo» varēsiet lasīt apjomīgu interviju ar pieredzes bagāto Latvijas basketbola speciālistu Armandu Krauliņu, kurš izteikts viedokli par aktuālitātēm basketbolā, kā arī atcerēsies pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem pilno trenera karjeru Latvijā un ārzemēs.