Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Liezēres pagastā pastaigājies lācis

Piektdien topošās Ekopilsētas teritorijā Liezēres pagastā atrasti lāča ķepu nospiedumi, informē «Hercogiste Eko projekts» pārstāvji.

Par novērojumu ziņots speciālistiem, kuri apstiprinājuši, ka tie ir brūnā lāča pēdu nospiedumi.

Mežzinātnes institūta «Silava» pētnieks Jānis Baumanis skaidrojis, ka šobrīd lāči aktīvi pārvietojas, meklējot barību. Lāči ir nometnieki, kam ir izteikta saistība ar apdzīvoto apgabalu, bet jaunie dzīvnieki, līdz ģimenes nodibināšanai mēdz klejot visai lielos attālumos.

Latvijā kopumā tiek uzskaitīti aptuveni 15-20 brūno lāču, kas galvenokārt sastopami valsts ziemeļu un austrumu daļā. Tomēr arī Madonas un Ērgļu apkaimē lāči novēroti arī iepriekš.

«Interesanti, ka blakus lāča pēdai redzama arī āpša pēda, kas nedaudz atgādina miniatūru lāča pēdu, un vērotājam ar mazāku pieredzi varētu likties, ka tur ir gājusi lācene ar lācēnu. Iespējams, ka gan lācis, gan āpsis devušies baroties uz vienu un to pašu vietu, kas varētu būt mednieku ierīkota dzīvnieku barotava. Šādās vietās sev piemērotu barību atrod ne tikai meža cūkas, bet arī daudzas citas, tai skaitā nemedījamās dzīvnieku sugas,» komentējis Baumanis.

Jāatgādina, ka pirms divām nedēļām arī Alūksnes pilsētas nomalē redzēts lācis, kurš izgājis cauri pilsētas nomalē esošajai degvielas uzpildes stacijai un devies atpakaļ mežā.

Lasi arī: Alūksnes pilsētas nomalē pastaigājas lācis