Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptauja: Atbalsts ES sarūk

Atbalsts Eiropas Savienībai (ES) vairākās bloka dalībvalstīs būtiski sarūk, secināts kompānijas «Pew Research» veiktajā aptaujā.

Jo īpaši straujš ES atbalsta kritums konstatēts Francijā.

Pašreiz ES atbalsta vien 45% respondentu, lai gan pērn šis rādītājs bija vēl 60%.

Francijā atbalsts Eiropas valstu blokam nokrities no 60% pērn līdz 41% šogad.

«Pēdējā pusgadsimta pūliņi radīt vienotāku Eiropu šobrīd kļuvuši par galveno eirozonas krīzes upuri,» teikts pētījumā. «Eiropas projektam šobrīd daudzviet Eiropā ir slikta slava.»

Tikmēr atbalsts plašākai ekonomikas integrācijai blokā sarucis no 34% 2012.gadā līdz 28% pašreiz.

Savukārt Francijā šis rādītājs samazinājies no 36% līdz 22%.

Bloka lielākajā tautsaimniecībā Vācijā kopējais atbalsts ES sarucis no 68% pērn līdz 60% šogad, bet par plašāku ekonomisko integrāciju iestājas 54% vāciešu salīdzinājumā ar 59% pērn.

Lielbritānijā, kuras sabiedrībā pēdējā laikā spēkā pieņemas eiroskeptisks noskaņojums, atbalsts blokam samazinājies no 45% līdz 43%, savukārt plašākas integrācijas veicināšanu par pareizu soli uzskata 26%. 2012.gadā šis rādītājs bija 30%.

Spānijā, kura saskārusies ar plašām finanšu problēmām un bijusi spiesta ieviest bargus taupības pasākumus, ES atbalstītāju īpatsvars samazinājies no 60% pagājušajā gadā līdz 46% šogad, bet par plašāku integrāciju iestājas 37% salīdzinājumā ar 46% 2012.gadā.

Parādsaistību krīzē smagi cietušajā Grieķijā tikmēr ES atbalsta 37% respondentu, salīdzinot ar 33% pērn, bet plašāku integrāciju vēlētos 11%. Vēl 2012.gadā par lielāku integrāciju iestājās 18% grieķu.

Pēc aptaujas veicēju - «Pew Research» - ekspertu atzinuma, ES ekonomiskā krīze «radījusi centrbēdzes spēkus», kas mazinājuši kopējo atbalstu ES.

Aptauja no 2. līdz 27.martam tika veikta astoņās ES dalībvalstīs, un tajā piedalījās 7646 respondenti.

Latvijā šī aptauja netika veikta.