Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans: Par Masaļska dalību PČ jājautā ārstam un masierim

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans pēc pasaules čempionāta Helsinkos intervijā medijiem sacīja, ka valstsvienībai par parādīto sniegumu pēc piecu ballu sistēmas var ielikt trīs ar plusu.

«Gribu pateikt paldies puišiem, kuri cīnījās. Spēle pret Somiju bija viena no labākajām turnīrā. Uzdevums turnīrā bija cits, taču puiši cīnījās. Varbūt nepaveicās kaut kur un puiši neizmantoja iespējas, tika pielaistas kļūdas, bet kopumā jāsaka, ka viss beidzās labi. Bijām bīstamā situācijā, kad varējām atstāt elites grupu, bet uzvarējām Franciju un saglabājām vietu. Emocijas pazuda, kad ASV hokejisti zaudēja slovākiem, pirms šī mača varējām cerēt uz 1/4 finālu.

- Kurš no izlases spēlētājiem jums pašam vislabāk patika čempionātā? Varat kādu izcelt?

- Čempionāts atklāja Kristeru Gudļevski, domāju, ka neviens negaidīja, ka viņš varētu tik labi nospēlēt. Masaļskis ir liels patriots un gribēja spēlēt, taču laikam kļūdu pieļāva ārsti un masieri, ka atļāva viņam spēlēt. Pēc tādas traumas tik ātri nevar dabūt labāko formu. Bet komandas spēlētāji jau teica, ka Gudļevskis labi nospēlēja visās spēlēs. 19 gados trīs spēles viņš aizvadīja bez pretenzijām, tas ir liels panākums. Viņš ir turnīra atklājums. Tāpat sevi labi parādīja Lauris Dārziņš, arī pārējie centās un nevienam nevaru pārmest, katrs varēja nospēlēt savā līmenī.

- Vai šim treneru kolektīvam izlase būtu jāved arī uz nākamā gada Soču olimpiskajām spēlēm?

- Uz šo jautājumu ir ļoti grūti atbildēt, bet to es neizlemšu vienatnē. Protams, ka analizēsim šo čempionātu un katru gadu izlasei uzstādām mērķus. Šodien es nevaru apgalvot, ka Nolans noteikti paliks ar izlasi. Izvērtēsim un jūnijā paziņosim.

- Kad izšķirsies 2017. gada pasaules čempionāta liktenis?

- Pavisam drīz, 16. maijā. Rīt dodos uz Stokholmu un sagatavosimies prezentācijai. Būs komisija, kura vērtēs Vācijas un Francijas, kā arī Latvijas un Dānijas pieteikumu. Bet uzreiz gribu pateikt, ka Vācijai un Francijai ir diezgan lielas iespējas pie sevis dabūt čempionātu. Protams, ka mēs prezentēsim Latviju, taču, ja arī nedabūsim pasaules čempionātu uz Rīgu, tā nebūs traģēdija. Mēs tik un tā paliekam pretendenti uz 2018. gadu. Gan jau dabūsim pie sevis pasaules čempionātu.

- Un 2018. gadā mēs arī pretendēsim kopā ar dāņiem?

- Nē, iesim vieni paši. Ar citiem vairs kopā neiesim. Man no IIHF arī sacīja, ka labāk būtu, ka vieni rīkotu. To jau parādījām 2006. gadā. Būsim atklāti - Stokholmā uz maču Baltkrievija - Dānija atnāca 500 skatītāju, tā nevar būt. Vācija priekšrocība ir tā, ka atklāšanas spēli viņi vēlas rīkot stadionā, kur vieta 75 000 līdzjutēju. Ar Vāciju sacensties ir ļoti grūti, jo daļa ienākumu no biļešu pārdošanas nokļūst IIHF kasē. Ar to ir jārēķinās.

- Pēc piecu ballu sistēmas kādu atzīmi Latvijas izlasei varat dot?

- Viennozīmīgi nevaru pateikt, jo sākums nebija labs un man nervi bija sabojāti, bet kopumā vērtējot septiņus mačus, izlasei varu ielikt trīs ar plusu.

- Pēc neveiksmīgā sākuma nebija galvā domas, ka izlase var atstāt elites grupu un izkrist uz 1. divīziju?

- Nē, man tādas domas pat nebija un nevēlējos par to domāt. Pat pirms spēles ar Franciju man bija pārliecība, ka mēs francūžus uzvarēsim, neskatoties uz to, ka viņi turnīrā pārspēja krievus. Es par šo tēmu nemaz nedomāju, tad man būtu jāatkāpjas no prezidenta amata.

- Vai nākamgad čempionāta formāts saglabāsies un izlases būs sadalītas divās grupās pa astoņām komandām?

- Jā. Nekas nav mainījies, neviens šo jautājumu kongresā nedomā izskatīt. Viss paliek tāpat un tuvākajā laikā nekas nemainīsies.