Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES finanšu ministri vienojas par 2013.gada budžeta palielināšanu par 7,3 miljardiem eiro

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri otrdien vienojās par bloka 2013.gada budžeta palielināšanu par 7,3 miljardiem eiro (5,13 miljardiem eiro).

Ministri «panāca politisku vienošanos» par budžeta apmēra palielināšanu, lai piešķirtu papildu līdzekļus, kas nepieciešami saistību izpildei.

Kopumā ES 2013.gada budžets varētu tikt palielināts par 11,2 miljardiem eiro.

Šis finansējums tiks novirzīts «pasākumiem ekonomiskās izaugsmes atbalstīšanai, darba vietu radīšanai, bezdarba mazināšanai, jo īpaši jauniešu vidū», teikts Briseles paziņojumā.

Oficiāli lēmumu par 2013.gada budžeta apmēra palielināšanu ministri plāno apstiprināt «vēlāk vienlaikus ar sarunu noslēgumu par ES daudzgadu finanšu ietvaru 2014.-2020.gadam».

ES 2013.gada budžets ir balstīts uz prognozēm, ka izdevumi sasniegs 143 miljardus eiro, taču dalībvalstu iemaksas veidos 132 miljardus eiro, kas ir par aptuveni pieciem miljardiem eiro mazāk, nekā bija lūgusi Eiropas Komisija (EK).