Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izrādās, ka bedru problēma aktuāla ne tikai Latvijā

Autovadītāji Latvijā nereti pieraduši skaļi apgalvot, ka mūsu valstī ir tādas bedres, kādas nevar redzēt nekur citur. Taču, kā liecina apdrošināšanas sabiedrības «Balta» («RSA Grupa») māsas kompāniju dati Lietuvā un Igaunijā, arī šajās valstīs bedres rada iespaidīgus zaudējumus, informē «Balta» Komunikācijas vadītāja Ilze Rassa.

Viņa norāda, ka kompānija arīdzan secinājusi - dati liecina, ka tās klientu automašīnas no bedrēm ir cietušas arī citās Eiropas valstīs.

Kā izrādās, šī gada sākumā izteikti vairāk negadījumu saistībā ar bedrēm piedzīvots ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Šī gada trijos mēnešos Igaunijā par iebraukšanu bedrēs «Balta» māsas kompānija klientiem atlīdzinājusi zaudējumus 36 280 latu (46 500 eiro) vērtībā, bet pieteikto gadījumu skaits ir divas reizes lielāks nekā attiecīgajā periodā pērn.

Savukārt Lietuvā apdrošinātāja «Lietuvos Draudimas» dati liecina, ka pēc iebraukšanas bedrēs šogad līdz maijam cietušas 300 automašīnas, kas ir par 60% vairāk nekā tajā pašā laika posmā pērn. Lietuvas kompānija prognozē, ka šogad Lietuvā kopējais atlīdzību apmērs par bedrēm sasniegs 81 600 latu (400 000 litu).

Kā liecina apdrošināšanas kompānijas dati, šogad par bedrēs bojātiem auto apdrošinātājs saņēmis 120 atlīdzību pieteikumu. Līdz šim «Balta» šoferiem atlīdzinājusi zaudējumus 26 000 latu apmērā, bet plānots izmaksāt vēl 16 000 latu.

Visbiežāk, iebraucot bedrēs, tiek bojātas automašīnas riepas un diski, radot bojājumus automašīnu šasijām. Zemām luksusa vai sporta klases automašīnām zaudējumi tiek nodarīti biežāk, un to zaudējumi ir lielāki, liecina apdrošinātāja dati.