Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laikraksts: LM potenciālos investorus interesē «Liepājas ostas LM»

Finanšu grūtībās nonākušā metalurģijas uzņēmuma «Liepājas metalurgs» (LM) potenciālo investoru galvenais interešu objekts varētu būt tā meitasuzņēmums «Liepājas osta LM», kam ir stabils bizness Liepājas ostā, vēsta laikraksts «Dienas Bizness».

Viens no interesentiem ir tērauda tirgotājs «Stemcor». Kā norāda laikraksts, «Liepājas metalurgs» vienojies ar «Stemcor» par parāda apmaksas grafiku apmaiņā pret «Liepājas osta LM» akciju ķīlu. Grafiks paredz, ka uzņēmumam šogad jāatmaksā «Stemcor» 2,1 miljons latu.

Atmaksa netika ņemta vērā «Liepājas metalurga» 2013.gada budžetā, kas vedina domāt, ka tika plānota parāda kapitalizācija, raksta DB.

«Liepājas metalurga» akcionārs Kirovs Lipmans sarunā ar laikrakstu pieļāvis, ka «Stemcor» intereses varētu būt drīzāk saistītas ar ostu nekā ar ražošanu. Arī cits akcionārs Sergejs Zaharjins iepriekš atzinis, ka investora piesaistes galvenais «āķis» ir pieeja ostai un brīvajām muitas teritorijām.

Liepājas ekonomiskās zonas AS «Liepājas osta LM» dibināta 1993.gadā, uzņēmuma galvenais akcionārs «Liepājas metalurgs».

Kā ziņots, «Liepājas osta LM» 2012.gadā sasniegusi apgrozījuma rekordu un pārkrāvusi 2 674 746,33 tonnas kravu, kas ir par gandrīz vienu miljonu tonnu jeb 58,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā liecina «Firmas.lv» dati, «Liepājas ostas LM» apgrozījums pērn bija 22,7 miljoni latu, bet peļņa sasniedza 1,1 miljonu latu. Gadu iepriekš strādāts ar 14,5 miljonu latu apgrozījumu un 107 982 latu lieliem zaudējumiem. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 8 143 056 lati.

Kā ziņots, «Liepājas metalurga» kreditori piedāvājuši uzņēmuma lielākajiem akcionāriem - Zaharjinam, Iļjam Segalam un Lipmanam - pārdot akcijas uzņēmuma lielākajiem kreditoriem vai to norādītajām personām par vienu latu katram.

Kreditoru piedāvājums paredz, ka Zaharjins, Segals un Lipmans savā īpašumā varētu paturēt pa vienai akcijai, kas nodrošinātu to tiesības piedalīties turpmākā «Liepājas metalurga» pamatkapitāla palielināšanā. Izpildot akciju pirkuma līgumu, Zaharjinam un Segalam būtu jānodrošina, ka «Liepājas metalurga» padome pārvēl uzņēmuma valdi uz kreditoru norādītām personām un atkāpjas. Izpildot vēstulē akcionāriem minētos nosacījumus, kreditori apņemtos nodrošināt uzņēmuma darbības atsākšanu, kā arī, lai nodrošinātos pret maksātnespējas situācijas iestāšanos, ierosinātu uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesu.

Saskaņā ar kreditoru kluba piesaistītā konsultanta «Prudentia» pārstāvja Kārļa Krastiņa teikto, «Liepājas metalurga» lielākie akcionāri Zaharjins un Segals esot konceptuāli piekrituši kreditoru kluba piedāvājumam pārdot akcijas. Turpmāk notiks sarunas par iespējamo akciju pārdošanu, kā arī notiks diskusijas ar trešo akcionāru Lipmanu, kurš šo kreditoru piedāvājumu noraidījis.

«Liepājas metalurga» lielākie kreditori ir AS «Latvenergo», AS «Citadele banka», AS «SEB banka», Valsts kase un «Stemcor».