Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PTAC atgādina: Ārpustiesas parādu atgūšanas tirgū var darboties tikai ar licenci

No 1.maija ārpustiesas parāda atgūšanas pakalpojumus var sniegt tikai tie parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzēji, kas ir saņēmuši Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) izsniegtu speciālo atļauju (licenci).

PTAC informē, ka prasību par šādas licences saņemšanu paredz 2012.gada 8.novembrī Saeimā pieņemtais Parādu ārpustiesas atgūšanas likums, kas izstrādāts ar mērķi, lai sakārtotu ārpustiesas parādu atgūšanas procesu.

Līdz šim PTAC saņēmis 15 pieteikumus licences saņemšanai un izsniedzis 13 licences ārpustiesas parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem. PTAC kā iestāde, kas veic parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju uzraudzību un licencēšanu, turpina darbu ar parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējiem, norāda birojā, aicinot pakalpojumu sniedzējus, kuri vēl nav iesnieguši pieteikumu licences saņemšanai, to izdarīt tuvākajā laikā, jo bez licences tirgū darboties ir pretlikumīgi.

Turpmāk PTAC mājaslapā ir pieejama arī licencēto parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzēju datubāze.

PTAC atgādina - Ministru kabineta noteikumi paredz, ka licenci var saņemt gan fiziska, gan juridiska persona, kas profesionālās vai komerciālās darbības ietvaros sniedz parāda ārpustiesas atgūšanas pakalpojumus. Licence tiek izsniegta uz trīs gadiem.

Ārpustiesas parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem jāmaksā valsts nodeva par licences saņemšu 2500 lati un vēlāk par licences pārreģistrēšanu 1000 lati.