Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Andželīnu Džoliju slavē par atzīšanos krūšu operācijas veikšanā

Veselības organizācijas, ārsti un kino fani aktrisei Andželīnai Džolijai izteikuši atzinību par drosmi atzīt, ka viņa veikusi abpusējo mastektomiju.

Kā jau ziņots, 37 gadus vecā aktrise veica operāciju, lai mazinātu risku saslimt ar krūts vēzi. Viņai konstatēta ar paaugstinātu vēža risku saistītā gēna BRCA1 mutācija, kā dēļ aktrisei ir 87% iespējamība saslimt ar krūts vēzi un 50% risks saslimt ar olnīcu vēzi.

Džolijas partneris Pits aktrisi nodēvēja par «varonīgu», un viņam pievienojās ārsti, kinoindustrijas darboņi un fani.

«Mēs ceram, ka viņas piemērs palīdzēs glābt neskaitāmas dzīvības visā pasaulē,» teica Džolijas ķirurģe Kristija Fanka.

Aktrises māte savas dzīves pēdējos desmit gadus cīnījās ar vēzi, aizejot mūžībā 56 gadu vecumā.

«Viņa rīkojās ļoti drosmīgi,» norādīja pretvēža organizācijas «Livestrong» pārstāve Ketrina Makleina. Viņa arī pauda cerību, ka Džolija pievērsīs «vairāk uzmanības nepieciešamībai pēc tādas veselības aprūpes, ko var atļauties jebkura sieviete».

Medicīnisko testu veikšana, lai atklātu ar paaugstināto vēža risku saistīto gēnu BRCA1 un BRCA2 mutācijas, ASV maksā vairāk nekā 3000 ASV dolāru, kas daudzām sievietēm ir nepārvarams šķērslis.

«Es nolēmu nepaturēt savu stāstu noslēpumā, jo ļoti daudzas sievietes nezina, ka viņas varbūt dzīvo vēža draudu ēnā. Es ceru, ka arī viņas spēs veikt gēnu pārbaudes un, ja viņām ir paaugstināts risks, arī viņas zinās, ka viņām ir spēcīgi risinājumi. Dzīvē ir daudz izaicinājumu. Mums nevajadzētu baidīties tādos gadījumos, kad mēs varam rīkoties un kontrolēt situāciju».