Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvenergo» valstij dividendēs izmaksās 28,6 miljonus latu

Šodien AS «Latvenergo» akcionāru sapulcē nolemts lielāko daļu uzņēmuma peļņas izmaksāt valstij dividendēs, bet pārējo atstāt uzņēmuma attīstībai.

2012.gadā AS «Latvenergo» peļņa bijusi 31 718 182 lati. No tiem 28 546 620 latus nolemts izmaksāt valstij dividendēs, bet aptuveni 3,2 miljonus latu ieskaitīt «Latvenergo» rezervēs kapitālsabiedrības turpmākai attīstībai.

Akcionāru sapulcē apstiprināts gada pārskats un iecelts 2013.gada pārskata revidents SIA «Ernst&Young Baltic», nosakot revidentam atlīdzību līdz 25 220 latiem.

AS «Latvenergo» 100% kapitāla daļu pieder valstij, un to turētāja ir Ekonomikas ministrija.

Kā skaidro «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere, lēmums izmaksāt 28,5 miljonus latu dividendēs, bet pārējo peļņu ieskaitīt rezervēs akcionāru sapulcē apstiprināts atbilstoši likumam «Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām», Ministru kabineta noteikumiem «Par kārtību, kādā tiek noteikta un ieskaitīta valsts budžetā izmaksājamā peļņas daļa par valsts kapitāla izmantošanu» un likumam «Par valsts budžetu 2013.gadam».

Kā ziņots, koncerna «Latvenergo» peļņa 2012.gadā bijusi 35,7 miljoni latu.

Līdz ar to uzņēmuma peļņa sarukusi par 18,5%, salīdzinot ar 2011.gadu, kad tika sasniegta peļņa 43,8 miljoni latu.

«Latvenergo» koncernā ir mātessabiedrība AS «Latvenergo» (elektronenerģijas ražošana un tirdzniecība, siltumenerģijas ražošana) un meitassabiedrības - AS «Latvijas elektriskie tīkli» (pārvades sistēmas aktīvu pārvaldīšana), AS «Sadales tīkls» (elektroenerģijas sadale), «Elektrum Eesti» OÜ (elektroenerģijas tirdzniecība Igaunijā), «Elektrum Lietuva» UAB (elektroenerģijas tirdzniecība Lietuvā) un SIA «Liepājas enerģija» (siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība, elektroenerģijas ražošana), kā arī «Elektrum Eesti» OÜ piederošā meitassabiedrība SIA «Elektrum Latvija».