Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk EK finansēto pārtikas paku dalīšanu vistrūcīgākajām personām

No otrdienas, 14.maija AS «Dobeles dzirnavnieks» veic pārtikas produktu komplektu piegādes deviņām labdarības organizācijām, kas turpmāk pakas izdalīs par vistrūcīgākajām atzītajām personām. Portālam «Apollo» pavēstīja Lauku atbalsta dienests (LAD).

Biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, Evaņģēlisko Kristiešu draudze «Zilais Krusts», Daudzbērnu ģimeņu apvienība «Dzīpariņš», sabiedriskā organizācija «Zigate», Ventspils evaņģēliski luteriskā draudze, Rīgas vasarsvētku draudze «Kristīgais centrs «Labā vēsts»», Dagdas invalīdu brālība «NEMA», Viļānu labdarības biedrība «Mazumiņš» un biedrība «Žēlsirdības misija dzīvības ēdiens» nodrošina piegādes 448 vietās visā Latvijā.

Šogad labdarības organizācijas plāno izdalīt 1 104 222 pārtikas produktu komplektus - provizoriski 157 746 personām.

Komplektā iekļauts pilnpiena pulveris, makaroni, tvaicēti rīsi, griķi, manna, augstākā labuma kviešu milti, sautēta cūkgaļa. Biedrībai «Žēlsirdības misija dzīvības ēdiens», kuras pamatdarbība balstās uz veģetārisma principiem, pārtikas komplektā sautētā cūkgaļa aizstāta ar pilnpiena pulveri.

Pārtikas produktu komplektus var saņemt ģimenes vai atsevišķi dzīvojošās personas, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem atzītas par trūcīgām, kā arī maznodrošinātās ģimenes un personas saskaņā ar pašvaldību saistošajiem noteikumiem.

Personai ir tiesības saņemt pārtikas komplektu, uzrādot pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu un produktu saņemšanas brīdī spēkā esošu izziņu.

Eiropas Komisijas Pārtikas palīdzības programma vistrūcīgākajām personām tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda līdzekļiem, un to administrē LAD.