Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EM: Nodarbinātība šogad augs par 2,4%

Vidējais nodarbinātības pieaugums 2013.gadā būs aptuveni 2,4%, salīdzinot ar 2012.gadu, bet bezdarba līmenis vidēji gadā varētu būt 12%, prognozē Ekonomikas ministrija (EM).

EM Ekonomiskās attīstības un darba tirgus prognozēšanas nodaļas vecākais referents Normunds Ozols biznesa portālam «Nozare.lv» atzina, ka pozitīvas tendences darba tirgū būs vērojamas arī nākamajos šā gada ceturkšņos. Savukārt vājais ārējais pieprasījums un sarežģītā situācija eirozonā noteiks ekonomikas izaugsmes tempu pakāpenisku palēnināšanos, tādējādi turpmāk mērenāka varētu kļūt arī darba tirgus atlabšana.

Komentējot šodien publicētos Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par nodarbinātību, Ozols atzina, ka šā gada pirmajā ceturksnī situācija darba tirgū turpināja uzlaboties, jo gada griezumā pieauga nodarbinātība un samazinājās bezdarbs.

Saskaņā ar CSP datiem šā gada pirmajā ceturksnī nodarbināto iedzīvotāju skaits vecumā no 15 līdz 74 gadiem, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, pieauga par 4,7% un bija 898 300.

Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits atbilstošajā periodā palielinājās par 0,6% un bija 1 030 200. «Straujāku pieaugumu joprojām ierobežo negatīvās demogrāfijas tendences,» uzsvēra EM eksperts.

Savukārt bez darba šā gada pirmajā ceturksnī bija 131 900 cilvēku jeb 12,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 3,5 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada.

Pēc Ozola teiktā, gada griezumā ir samazinājies arī ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars. 2013.gada pirmajā ceturksnī 74 800 jeb 56,7% no kopējā darba meklētāju skaita bija ilgstošie bezdarbnieki, kas ir bez darba ilgāk par gadu. Tas ir par 17,1% mazāk nekā pirms gada.

Jau ziņots, ka šogad pirmajā ceturksnī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits no 15 līdz 74 gadiem, salīdzinot ar pirmo ceturksni gadu iepriekš, ir palielinājies par 0,6%.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktā darbaspēka apsekojuma rezultāti, šajā vecuma grupā ekonomiski aktīvi ir 1 030 200 jeb 65,4% iedzīvotāju. No vīriešu skaita nodarbināti ir 70,1%, sieviešu - 61,4%.

Arī nodarbināto iedzīvotāju skaits, kā arī to īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā šā gada pirmajos trīs mēnešos ir palielinājies salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni.