Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Balta» šogad autovadītājiem atlīdzinājusi bedru radītus zaudējumus 26 000 latu apmērā

Apdrošināšanas AS «Balta» šogad par bedrēs bojātiem auto saņēmusi 120 atlīdzību pieteikumu. Līdz šim «Balta» autovadītājiem atlīdzinājusi zaudējumus 26 000 latu apmērā, bet plānots izmaksāt vēl 16 000 latu.

Bedres rada zaudējumus autovadītājiem arī Lietuvā un Igaunijā, liecina «Baltas» māsaskompāniju dati Lietuvā un Igaunijā.

Šī gada trijos mēnešos Igaunijā par iebraukšanu bedrēs «Baltas» māsaskompānija klientiem atlīdzinājusi zaudējumus 36 280 latu vērtībā, bet pieteikto gadījumu skaits ir divas reizes lielāks nekā attiecīgajā periodā pērn.

Savukārt Lietuvā apdrošinātāja «Lietuvos Draudimas» dati liecina, ka pēc iebraukšanas bedrēs šogad līdz maijam cietušas 300 automašīnas, kas ir par 60% vairāk nekā tajā pašā laika posmā pērn. «Baltas» māsaskompānija prognozē, ka šogad Lietuvā kopējais atlīdzību apmērs par bedrēm sasniegs 81 600 latus.

«Baltas» statistika rāda, ka saņemti klientu pieteikumi par bedrēs cietušiem auto Zviedrijā, Polijā, Ukrainā, Krievijā un citās valstīs. Apmēram 45% gadījumu, kas notikuši ārvalstīs, piedzīvoti Krievijā, tur reģistrēts arī lielākais negadījums, kad kravas vilcēja piekabei bedres radīja zaudējumus 4000 latu apmērā. «Šī gada sākumā problēma ar bedrēm uz ceļiem bija nopietnāka nekā pērn, ko atzīmēja arī mūsu tuvākie kaimiņi lietuvieši un igauņi, atzīstot, ka pieteikumu skaits apdrošinātājiem šogad bijis lielāks,» skaidro «Balta» atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Latvijā pagājušajā gadā «Balta» klientu vidū bedru antirekordu 7000 latu apjomā sarūpēja «Volkswagen Tiguan» autovadītājs, kas Cēsīs iebrauca pamatīgā bedrē. Tā rezultātā mašīnai tika bojātas dzinēja stiprinājuma vietas, tika mainīts dzinēja bloks, dzinēja galva, kā arī ieguldīti ievērojami līdzekļi transportlīdzekļa priekšējās daļas remontā.

Kā liecina apdrošinātāju dati, visbiežāk, iebraucot bedrēs, tiek bojātas automašīnas riepas un diski, radot bojājumus automašīnu šasijām. Zemām luksusa vai sporta klases automašīnām zaudējumi tiek nodarīti biežāk, un to zaudējumi ir lielāki.