Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušajiem policistiem par zādzību no «BMW X5» – cietumsods

Ceturtdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa diviem bijušajiem policistiem par zādzību no automašīnas «BMW X5» piemēroja reālu brīvības atņemšanu.

Bijušajiem Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policistiem Genādijam Kuruško un Edgaram Kudiņam tiesa piemērojusi pusotra gada cietumsodu, ziņo vienotā sabiedriskā medija ziņu portāls.

Tiesa arī lēma, ka cietušais auto īpašnieks saņems vairāk nekā 1300 latu lielu kompensāciju, tomēr prasītā 3000 latu morālā kompensācija viņam atteikta.

Kā ziņots, 2011.gada 8.februārī Rīgā, pie Skolas un Dzirnavu ielas krustojuma, policisti apzaga automašīnu «BMW X5».

Šī it kā parastā zādzība izraisīja plašu rezonansi, jo policisti auto apzaga tikai nepilnu mēnesi pēc traģēdijas Jēkabpilī, kur vairāki policisti piedalījās bruņotā spēļu zāles aplaupīšanā un viens no viņiem nošāva vietējo policijas inspektoru, rakstīja LETA.

Dienā, kad plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija par minēto zādzību, kurā varētu būt vainojami policisti, par savu atkāpšanos no amata paziņoja arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V).

Vēlāk plašsaziņas līdzekļos parādījās minējumi, ka minētā zādzība varētu būt inscenējums, tomēr jau nedaudz vēlāk policija norādīja, ka šim apgalvojumam, ka zādzība varētu būt bijusi inscenēta vai viltota, nav pamata.

16.februārī plkst.10 Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa paredzējusi skatīt minēto krimināllietu, kurā apsūdzēti Edgars Kudiņš un Genādijs Kuruško, liecina Tiesu informatīvajā sistēmā pieejamā informācija. Abi apsūdzēti pēc Krimināllikuma (KL) 175.panta 3.daļas - par zādzību, ja tā izdarīta no transportlīdzekļa. Minētais likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat abiem apsūdzības uzrādītas pēc 233.panta 2.daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas. Savukārt šis likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne aģentūrai LETA sacīja, ka apsūdzības šajā lietā celtas pagājušā gada 20.aprīlī, bet jau pēc mēneša - 20.maijā - lieta nodota izskatīšanai tiesā.

Krimināllietu izmeklēja VP Iekšējās drošības birojs. Zādzība tika veikta 8.februārī, bet tikai 18.februārī VP saņēma cietušās personas iesniegumu par veikto zādzību un nozagtajiem priekšmetiem - ģitāru un portatīvo datoru.

Abi policisti uzreiz pēc notikušā tika atstādināti no dienesta pienākumu pildīšanas. Viens no viņiem pats izlēma atvaļināties no dienesta policijā pēc paša vēlēšanās. Savukārt otrs no dienesta tika atbrīvots sakarā ar dienestam neatbilstošu veselības stāvokli.

Abus policistus aizturēja pēc tam, kad internetā tika ievietots video, kurā bija redzams, kā vīrieši policijas formās sākotnēji aplūko, bet pēc tam, iespējams, apzog automašīnu. Apmēram stundu pēc video ievietošanas par to uzzināja VP RRP, un ar tās toreizējā priekšnieka Inta Ķuža rīkojumu nekavējoties tika sākta izmeklēšana un šo personu noskaidrošana. Pāris stundas vēlāk VP RRP darbinieki aizturēja divus kārtības policijas darbiniekus, kuri minētajā naktī bija atradušies notikuma vietā.