Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB izmeklētāji pabeiguši kratīšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šodien ap plkst.17.15 noslēguši procesuālās darbības Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienestā un pametuši tā telpas, aģentūrai LETA pastāstīja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Viņa norādīja, ka departamenta darbinieki parakstījušies par informācijas neizpaušanu, bet viņai pašai neesot oficiālas informācijas par KNAB darbinieku ierašanās mērķi.

Ahuna-Ozola pastāstīja, ka departamenta darbiniekiem nav informācijas, par kādu jautājumu tiek veikta izmeklēšana, taču viņa norādīja, ka gada sākumā ar iesniegumu par «puteņa biļetēm» KNAB esot vērsies Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V). Aģentūra LETA jau ziņoja, ka KNAB janvārī sāka pārbaudi par Rīgas domes amatpersonu darbības tiesiskumu saistībā ar autovadītāju iespēju galvaspilsētas sabiedrisko transportu izmantot bez maksas sniegotos laika apstākļos.

KNAB pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA apstiprināja, ka janvārī sāktā pārbaude par «puteņa biļetēm» vēl nav pabeigta un turpinās.

Arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) izmeklētāju interesi saista ar «puteņa biļetēm». «Drīz KNAB sāks pārbaudīt nepareizi novietotās mašīnas. Vēlēšanas 2013,» ironizēja Ušakovs.

Par notiekošo kratīšanu ir informēta arī Rīgas domes vadība, Ušakovs patlaban atrodas Maskavā, savukārt vicemērs Andris Ameriks (GKR) neesot saņēmis nekādu oficiālu informāciju, par ko un kāpēc tiek veiktas procesuālās darbības.

Aģentūras LETA pie departamenta durvīm novērotais neliecināja par KNAB darbinieku aktīvu vizīti šajā iestādē. Interesi par procesuālajām darbībām izrādīja vien vairāki žurnālisti, taču viņi departamenta telpās netika ielaisti.

Kā ziņots, Rīgas dome šā gada decembrī pieņēma saistošos noteikumus, kas paredz, ka stipras snigšanas laikā automašīnu īpašnieki, uzrādot automobiļa tehnisko pasi, drīkst sabiedrisko transportu izmantot bez maksas. Šāda iespēja autovadītājiem tika piedāvāta jau divas nedēļas pirms noteikumu apstiprināšanas, tādējādi atlaižu piešķiršana, iespējams, notikusi bez tiesiska pamata.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šos noteikumus ir apturējusi, taču Rīgas dome vērsusies tiesā ar prasību šo rīkojumu atcelt.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā kontrolē regulāro un neregulāro pārvadājumu noteikumu ievērošanu, vieglo taksometru pārvadājumu noteikumu ievērošanu, transporta līdzekļu vadītājiem noteiktā darba un atpūtas laika ievērošanu, autoostu un citu līnijbūvju stāvokli un darbību, pasažieru pārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanas noteikumu ievērošanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, šī nepilna pusotra gada laikā ir otrā reize, kad Satiksmes departamenta Kontroles dienests izraisījis KNAB izmeklētāju interesi, - pērn februārī KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas pašvaldības amatpersonām par kukuļņemšanu saistībā ar pārvadājumu kontroles neveikšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecināja, ka Kontroles dienesta amatpersonas regulāri ilgākā laika posmā pieņēmušas kukuļus no autopārvadātājiem par to, lai amatpersonas pienācīgi neveiktu pārvadājumu kontroles funkcijas - nefiksētu pārkāpumus un par tiem nepiemērotu sodus vai piemērotu mazākus sodus kukuļdevēju interesēs.

Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi bijuši pietiekami, lai pērn martā KNAB izmeklētājs atzītu piecas Kontroles dienesta amatpersonas par aizdomās turētajām ar kukuļošanu saistītu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.