Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pāvests aicina pasaules līderus pielikt punktu naudas kultam

Pāvests Francisks ceturtdien aicinājis pasaules līderus pielikt punktu naudas kultam un darīt vairāk, lai palīdzētu nabagajiem.

Pāvests brīdināja, ka daudzos reģionos pieņemas spēkā nedrošība, bet attīstītajās valstīs zūd dzīvesprieks.

«Zelta teļa pielūgšana atradusi jaunu un nežēlīgu tēlu naudas kultā un ekonomikas diktatūrā, kas ir anonīma un kurai trūkst jebkāda patiesi humāna mērķa,» uzrunājot vēstniekus Vatikānā, sacīja Francisks.

Viņš norādīja, ka radikālās brīvā tirgus ideoloģijas radījušas «jaunu, neredzamu un reizēm virtuālu tirāniju» un cilvēki tiek uztverti kā plaša patēriņa preces.

Pāvests aicināja īstenot globālu finanšu reformu, kas nestu labumu visiem.

«Solidaritāte, kas ir nabago dārgums, bieži tiek uzskatīta par neproduktīvu, pretēju finanšu un ekonomikas loģikai,» atzīmēja pāvests.

Arī Franciska priekšgājējs Benedikts XVI, kurš februārī atkāpās no amata lielā vecuma dēļ, mudināja uz ētisku finanšu reformu un nosodīja «brīvgaitas» kapitālismu, uzskatot to par vienu no cēloņiem, kas noveda pie globālās ekonomiskās krīzes.