Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūdz KNAB pārbaudīt, iespējams, nepamatotu līdzekļu izlietošanu Olaines BASI uzturēšanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt ministrijas veiktās pārbaudes laikā radušās aizdomas par iespējamu valsts budžeta līdzekļu nelietderīgu izmantošanu Olaines bīstamo atkritumu sadedzināšanas iekārtas (Olaines BASI) uzturēšanā.

Ministrija arī lūdz lemt par atbildīgo amatpersonu saukšanu pie atbildības, portālu «Apollo» informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) preses sekretāre Maija Pētermane.

VARAM secinājusi, ka vēl Vides ministrijas laikā no 2007.gada 1.jūlija līdz 2009.gada 31.decembrim Olaines BASI uzturēšanai iespējams tika nepamatoti izlietoti valsts budžeta līdzekļi 272 268,43 latu apmērā.

Neskatoties uz to, ka laika periodā no 2007.gada 15.maija līdz 2008.gada 31.jūlijam šis objekts nedarbojās un atradās dīkstāvē, ir veikti divi iepirkumi par «Olaines bīstamo atkritumu sadedzināšanas kompleksa tehnoloģisko iekārtu konservācijas režīma uzturēšanu un drošības režīma komplekso nodrošināšanu».

Tā rezultātā no valsts budžeta līdzekļiem tikuši apmaksāti 272 268,43 latu, izmaksās iekļaujot objekta apsardzes personāla atalgojumu, darba devēja sociālo nodokli, videonovērošanas sistēmas uzturēšanu un iekārtu monitoringa izmaksas, teritorijas apkopšanas nodrošināšanas izmaksas, kā arī ar ēku uzturēšanu saistīto komunālo pakalpojumu izmaksas.

Tāpat pārbaudē, kas tika veikta pēc Valsts kontroles uzdevuma, konstatēts, ka vairāku gadu garumā esot informētiem par tehniskām problēmām Olaines BASI darbībā, ne Bīstamo atkritumu pārvaldības aģentūrā, ne VARAM netika pieņemti konkrēti lēmumi par šī objekta turpmākas izmantošanas lietderību.