Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj modernāko dalīto atkritumu šķirošanas centru Rīgā

Vides apsaimniekošanas uzņēmums Vides pakalpojumu grupa Rīgā, Pārdaugavā, atklājis modernu dalīto atkritumu šķirošanas centru, tādējādi paplašinot uzņēmuma kapacitāti šķiroto atkritumu apsaimniekošanai.Šķirošanas centra izveidē kopumā ieguldīti 984 tūkstoši latu, un paredzams, ka tā darbība ļaus samazināt Getliņos noglabājamo atkritumu apjomu par vairākiem tūkstošiem tonnugadā, informēja uzņēmuma pārstāve Anna Jēkabsone».

Jaunajā atkritumu šķirošanas centrā tiks nogādāti dalīti vāktie atkritumi no Rīgas un Pierīgas teritorijas. Sākotnēji centrs strādās ar šķirošanas jaudu 3000 tonnu atkritumu gadā. Nākotnē plānots šo rādītāju paaugstināt līdz 10 000 tonnām atkritumu gadā. Šķirošanas centrs nodrošinās darba vietas 20 darbiniekiem, kuru uzdevums būs pāršķirot un nodot pārstrādei papīru, kartonu, plastmasu un jauktos iepakojumus.

Jaunā šķirošanas centra atklāšanas laikā Vides pakalpojumu grupas padomes priekšsēdētājs Guntars Kokorevičs norādīja, ka īstenotais projekts ir nozīmīga pilsētas attīstības plāna daļa: »Atklātais šķirošanas centrs ir nozīmīgs investīciju projekts Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras attīstībā. Šis ir lielisks piemērs projektam, kas spēj sniegt pievienoto vērtību gan iedzīvotājiem, gan arī tā īstenotājiem. Tik lielai pilsētai ir kritiski svarīgi savlaicīgi parūpēties par to, kā pārvaldīt savu iedzīvotāju radītos atkritumus, lai ne tikai nodrošinātu sakoptu un kvalitatīvu vidi, bet arī, gudri saimniekojot, nelaistu zudumā nevienu resursu.»

Kopējās investīcijas atkritumu šķirošanas centra izveidē sasniedz 984 tūkstošus latu, no kuriem aptuveni pusi jeb 480 tūkstošus latu sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

«Savā darbībā mēs arvien cenšamies paplašināt skatījumu uz atkritumu apsaimniekošanu ārpus ierastā cikla – savākt un atbrīvoties no tiem. Daudz nozīmīgāku ieguvumu gan biznesā, gan arī sabiedrībai kopumā var gūt, uzlūkojot atkritumus kā vērtīgu resursu, kas mums ir samērā brīvi pieejams. Atklātais atkritumu šķirošanas centrs sniedz stabilu pamatu tālākai Vides pakalpojumu grupas attīstībai, ievērojami paplašinot mūsu pakalpojumu portfeli šķiroto atkritumu apsaimniekošanā,» skaidro Ieva Jansone, Vides pakalpojumu grupas valdes priekšsēdētāja.