Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ir lāču aktivitātes mēneši; iespējams, kāds redzēts divreiz

Maijs un jūnijs ir lāču aktivitātes mēneši, jo pēc ziemas lāči cenšas atgūt zaudēto svaru un dodas pēc barības, kas ir, piemēram, svaiga zālīte, skudras, lapas, tā ziņas par pēdējā laikā novērotiem lāčiem aģentūrai BNS komentēja Valsts meža dienesta medību daļas vadītāja vietnieks zoologs Jānis Ozoliņš.

Zoologs pieļauj, ka kāds lācis redzēts divreiz atšķirīgās vietās.

Šajā sezonā lāču aktivitāte neesot nekas neparasts. «Vasaras vidū aktivitāte atkal krītas un parādās uz rudens pusi, kad lāči arī dodas ābolos uz dārziem, viensētām,» skaidroja Ozoliņš.

Latvijā vairāk redz pusauga lāčus, aptuveni divus trīs gadus vecus, reizēm arī pieaugušus tēviņus vai lāču mammas ar gadu veciem lācēniem.

«Krievijas pusē, pierobežā lāču skaits aug gar Latvijas, Igaunijas robežu neapdzīvotības dēļ, kur ir bijušie kolhozi. Aizaug lauki un tīrumi,» skaidro Ozoliņš.

Jau izskanējis, ka Carnikavā iedzīvotājus pārsteidza kāds pāri ceļam skrienošs lācis, savukārt pirms dažām dienām arī Madonas novada Liezēres pagastā manītas lāča pēdas. Aprīlī lāča pēdas vēl sniegā redzētas Siguldā Gleznotājkalna apkaimē, arī Ādažu poligona pusē viesojies lācis.

Ozoliņš norāda, ka, iespējams, kāds no lāčiem redzēts divreiz, piemēram, klejojam gar Gaujas krastu.

Zoologs saka, ka Latvijā mīt apmēram līdz desmit, piecpadsmit lāču, iespējams, mazāks skaits. Nav arī skaidri zināms, cik liela daļa no tiem neiziet ārpus Latvijas.