Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejas vadība izmisīgi cenšas novērst badu valstī

Ziemeļkorejas vadība ir spiesta izmantot īpašos pārtikas krājumus, kas tiek glabāti izmantošanai iespējama kara gadījumā. Dienvidkorejas mediji ziņo, ka šādi kaimiņvalsts mēģina paglābties no bada.

Tiek ziņots, ka katra ģimene, kas dzīvo Ziemeļkorejas un Ķīnas pierobežas rajonos, saņēmusi pa 15 kilogramiem kukurūzas no armijas noliktavām.

Avoti Ziemeļkorejā ziņo, ka «stratēģiskie» pārtikas krājumi nogādāti daudzās pilsētās, tostarp Phenjanā.

Vienlaikus gan tiek ziņots, ka neskatoties uz pārtikas trūkumu, Ziemeļkorejas vadība neplāno piekāpties ASV un citiem «ienaidniekiem» apmaiņā pret palīdzību pārtikas piegādē.

«Apollo» jau ziņoja, ka ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas pārstāvis Phenjanā intervijā ziņu aģentūrai «Itar-Tass» noliedzis pieņēmumus, ka valstī valdītu bads.

Sarunā ar ziņu aģentūru Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas pārstāvis atzinis, ka patlaban katram Ziemeļkorejas iedzīvotājam dienā pienākas 400 grami graudu, taču izsniedzamās pārtikas daudzums atšķiras dažādos valsts reģionos. Tāpat dažādās vietās tiek izdalīti rīsi, kukurūza un kartupeļi.

Šāds pārtikas daudzums dienā, protams, ir nepietiekams, taču vēl 2011.gadā aukstās ziemas dēļ izsniedzamās pārtikas daudzums dienā bija vien 200 gramu.

Eksperts arī norādījis: uzskatīt, ka tikai no izsniegtās pārtikas cilvēki ir spiesti izdzīvot, neesot pamata. Daudzi kooperatīvi Ziemeļkorejā audzē dārzeņus, tāpat tiek turēti mājlopi. Arī zivju audzēšana vēršoties plašumā.

Kopumā Ziemeļkorejas valdība «apzinoties situācijas nopietnību» un pieņem mērus problēmu risināšanai, sacījis organizācijas pārstāvis.

Viņš arī apgalvo, ka preču deficīts šajā komunistiskajā valstī arvien mazinās.