Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dziļurbums, pareizi ierīkojot, kalpos 20-30 gadu

Tavai mājai ir nepieciešams ūdens? Lai tas būtu pietiekamā daudzumā un labā kvalitātē, labākais risinājums būtu ierīkot dziļurbumu. (Spicē vai akā ūdens daudzums ļoti bieži ir nepietiekams un piesārņoto gruntsūdeņu dēļ tik sliktas kvalitātes, ka saimnieki ar to vienkārši nespēj sadzīvot.) Uzņēmuma «Latvijas pazemes ūdeņi» [s:44866] valdes priekšsēdētājs ALDIS MEIRĀNS iesaka, nolīgstot dziļurbuma ierīkotāju, pievērst uzmanību trim lietām – neuzķerties uz starpniekiem, noskaidrot, kādas garantijas uzņēmums nodrošina, savukārt pirmo iemaksu veikt tad, kad pagalmā jau atrodas tehnika dziļurbuma ierīkošanai.

Internetā ir neskaitāmi piedāvājumi ierīkot dziļurbumu. Kā zināt, kurš ir vislabākais, kvalitatīvākais, izdevīgākais?

www.udens24.lv

Iespējams, uzticot dziļurbumu privātam urbējam, tas apņemsies ierīkot nedaudz lētāk. Taču tad saimnieks pamatīgi riskē: mēdz gadīties, ka pēc nedēļas vai mēneša saimniekam rodas problēmas ar dziļurbumu. Kad meklē rokā meistaru, izrādās tas jau Īrijā lasa sēnes. Nekādu garantijas remontu no šāda privāta urbēja, protams, nevar sagaidīt.

Sazvanīju uzņēmumu, kas it kā piedāvā dziļurbuma ierīkošanas pakalpojumus. Man atbildēja, ka pārzvanīšot cita persona...

Daļai uzņēmumu, kas it kā piedāvā ierīkot dziļurbumu, uz galda ir tikai pildspalvas, nav ne tehnikas, ne arī citu iespēju šo darbu veikt.

Ja piezvanot atbild, ka pārzvanīs cita persona, kas ierīko dziļurbumus, visticamāk, ir sazvanīts starpnieks. No tiem vislabāk izvairīties.

Izvēloties starpnieka pakalpojumus, tie saņem zināmu daļu no maksas par dziļurbuma ierīkošanu, attiecīgi tie, kas veic urbumu, saņem mazāk. Domāju, vēršoties tieši pie dziļurbuma ierīkotājiem, tiem būs lielāka motivācija kvalitatīvāk veikt savu darbu.

Ko vajadzētu noskaidrot pirms nolīgt uzņēmumu ierīkot dziļurbumu?

www.udens24.lv

Tiesa, atkarībā no tā, kur atrodas dziļurbums, Latvijā ir vietas, kur ūdenī neizbēgami var parādīties smiltis, taču tad mēs saimnieku par to laicīgi brīdinām.

Parasti, ierīkojot dziļurbumu, saimniekam tiek dotas divas oficiālās garantijas. Sūkņa sistēmas aprīkojuma ražotājs dod savu garantiju, atkarībā no ražotāja, tā parasti ir 2 gadi. Savukārt dziļurbuma garantiju sniedz uzņēmums, kas ierīko dziļurbumu.

Dziļurbumam bez jebkādām problēmām jākalpo 20-30 gadu, tāpēc mēs droši dodam savam darbam piecu gadu garantiju.

Ja garantijas laikā rodas kādas problēmas, vienmēr atbraucam, noskaidrojam, kur ir vaina. Ja problēma ir sūknī, aizvedam to uz remontu. Lai saimniekiem šai laikā būtu ūdens, remontā esošā sūkņa vietā uz laiku ieliekam citu sūkni, jo mums vienmēr ir pieejams rezerves aprīkojums.

Arī pēc garantijas beigām dziļurbuma saimnieks mums droši var zvanīt, atbrauksim un palīdzēsim atrisināt situāciju.

Ar ko sākas dziļurbuma ierīkošana?

Ar bezmaksas konsultāciju. Mēs - uzņēmums «Latvijas pazemes ūdeņi» esam ierīkojuši dziļurbumus visos Latvijas rajonos – no Liepājas līdz Krāslavai, daudzviet Vidzemē, ļoti daudz dziļurbumu esam izveidojuši Pierīgas rajonos.

Mums ir plaša datu bāze, pēc pieredzes varam izskaidrot, kāds ir aptuvenais ūdens ņemšanas dziļums un kvalitāte saimnieka izvēlētajā zemes gabalā.

www.udens24.lv

Mēdz būt arī tā, ka uzsākta dziļurbuma ierīkošana, taču saimniekam šķiet kaut kas tiek darīt nepareizi. Tad var nolīgt mūsu uzņēmuma speciālistus - kā dziļurbuma būvuzraugus. Mēs pārbaudīsim un sekosim līdzi, lai visi dziļurbuma ierīkošanas darbi tiktu paveikti nevainojami, līdz pat dziļurbuma pases izsniegšanai.

Cik izmaksā dziļurbuma ierīkošana?

Uzņēmumā «Latvijas pazemes ūdeņi», rēķinot metros, maksa par katru esošo dziļurbuma metru ir Ls 30,00 (bez PVN). Saimniekam gan jārēķinās - ja dziļurbums ir mazāks par 30 metriem, piemēram, 15 vai 20 metru dziļš, maksa netiek rēķināta atkarībā no metriem. Tad spēkā stājas urbuma izveides fiksētā maksa - dziļurbums līdz 30 metriem maksā apmēram Ls 900, 00. (Cenā gan nav iekļauts sūknis un tā aprīkojums.)

Mūsu priekšrocība ir tā, ka varam ierīkot dziļurbumu par labāku cenu – apmēram par 10% zemāku kā šobrīd tirgū.

Protams, daudz atkarīgs no vietas, Rīgas rajonā vai arī laikā, kad ir mazāk darba, varam vienoties par zemāku cenu. Dažkārt gadās, ka saimniekam ir liela nepieciešamība pēc ūdens un ļoti ierobežots budžets. Arī šādā situācijā mēs varam rast piemērotu risinājumu, cilvēkam vienkārši jāzvana un jāinteresējas.

Kurš uzņemas dokumentu kārtošanu saistībā ar dziļurbuma ierīkošanu – saimnieks vai uzņēmums?

Uzņēmums «Latvijas pazemes ūdeņi» sagatavo saimniekam visus nepieciešamos dokumentus par dziļurbuma ierīkošanu, to sagatavošana ir iekļauta piestādītās darbu tāmes cenā.

Vispirms ar saimnieku tiek slēgts līgums par dziļurbuma ierīkošanu, tajā vienojas par samaksu, iespējamo urbuma dziļumu, darba izpildes termiņu un garantiju.

Pēc tam uzņēmums veic dokumentu sagatavošanu urbšanas licences saņemšanai, jo katram ūdens ieguves urbumam ir nepieciešama atļauja jeb licence.

Pēc dziļurbuma izveides apmēram divu nedēļu laikā tiek sagatavota dziļurbuma pase. Tā tiek sagatavota trijos eksemplāros un iesniegta apstiprināšanai Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC). Kad tas ir paveikts, viens eksemplārs tiek nodots urbuma īpašniekam, otrs paliek uzņēmumam, kurš veicis būvdarbus, bet trešais (LVĢMC) datu bāzē.

Pēc cik ilga laika var tik pie ūdens?

Pēc aptuveni divām līdz četrām nedēļām. Vienu līdz divas nedēļas aizņem dokumentu sagatavošana licences saņemšanai, pati urbuma ierīkošana (privātajiem objektiem) ir trīs, piecas dienas, (rūpnieciskajiem objektiem) līdz pat divām nedēļām. Apmēram divas nedēļas pēc darbu pabeigšanas ir gatava dziļurbuma pase.

Vai saimniekam izsniedz arī dokumentu par ūdens ķīmisko sastāvu?

Dziļurbuma ierīkošanas cenā ir iekļauts arī ūdens ķīmiskās testēšanas pārskats. Tajā tiek pārbaudīts dzelzs saturs, ūdens cietība un vēl daudz dažādas ķīmiskās vielas. Ūdens analīzes veicam tikai valsts sertificētā, akreditētā laboratorijā, jo privātās laboratorijas nereti vēlas cilvēkus pamudināt iegādāties ūdens filtrācijas sistēmas, tādēļ apzināti falsificē ūdens kvalitātes rādītājus.

Manā praksē bija gadījums – viena un tā paša urbuma ūdens paraugus nodevu divām laboratorijām. Pēc pārskatu saņemšanas atklājās, ka ūdens, kas tika nodots valsts akreditētā laboratorijā, bija kvalitatīvāks, nekā ūdens, kas tika nodots privātajā laboratorijā, kuras pamatnodarbošanās ir ūdens filtrēšanas sistēmu tirdzniecība.

Kad jānorēķinās par dziļurbuma ierīkošanu?

Uzņēmums, kas ierīko dziļurbumu, parasti vēlas saņemt pirmo iemaksu, tie ir apmēram 30 – 40% no kopējās maksas. Uzņēmumā «Latvijas pazemes ūdeņi» pirmā iemaksa ir 30%.

Par pirmo iemaksu, kā arī pārējiem maksājumiem ir svarīgi stingri vienoties pirms līguma slēgšanas. Ja nav stingras vienošanās, var gadīties, ka strādnieki it kā sāk darbu, pēc kāda laika prasa naudu caurulēm vai kam citam... Saimniekam jāzina, ka ar pirmo iemaksu pilnīgi pietiek, lai segtu visus sākotnējos izdevumus.

Turklāt pirmo iemaksu vēlams būtu maksāt, kad teritorijā jau atrodas tehnika dziļurbuma ierīkošanai.

www.udens24.lv

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts