Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Belte: LTV valdes nolūks ir sekmēt kultūras raidījumu attīstību

Latvijas Televīzijas (LTV) valdes nolūks ir ilgtermiņā sekmēt kultūras raidījumu attīstību LTV, šodien izplatītajā paziņojumā norāda LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, komentējot publiskajā telpā sākušās diskusijas par raidījuma «100 g kultūras» rādīšanas laika izmaiņām.

Jau ziņots, ka raidījums «100 g kultūras», kas līdz šim no pirmdienas līdz trešdienai tika rādīts plkst.19.30, turpmāk tiks rādīts plkst.23.15. Turklāt raidījums nebūs tiešraidē, bet ierakstā.

Belte uzsvēra, ka tieši nacionālā kultūra līdzās informatīvi analītiskām pārraidēm ir viena no sabiedriskās televīzijas satura prioritātēm. «Programmu laika un plānošanas aspekti ir diskusijas jautājums, tādēļ plānojam nākamnedēļ tikties ar raidījuma «100g kultūras» veidotājiem, atbildīgajiem redaktoriem un kanālu vadītājiem, lai pārrunātu auditorijas piesaistes un kultūras raidījumu attīstības jautājumus,» norāda Belte.

LTV valde uzsver, ka nacionālās kultūras loma sabiedriskajā televīzijā ir jārisina - raugoties uz to, lai ilgtermiņā palielinātu kultūras raidījumu auditoriju un nozīmīgumu. LTV stratēģiskais uzdevums ir gan dziesmu un deju svētku iemūžināšana, gan teātra izrādes latviešu valodā, gan mūzikas notikumu tiešraides, gan raidījumi un diskusijas par literatūru, kino, vizuālo un tautas mākslu, gan populāro kultūru, kas attīsta latvisko identitāti.

Kā iepriekš biznesa portālam «Nozare.lv» pastāstīja LTV Pašreklāmas redaktore Laura Brokāne, lēmums par raidījuma rādīšanas laika maiņu pieņemts, veidojot vasaras programmu. Tas būs spēkā līdz rudenim, bet pēc tam tiks lemts, ko darīt tālāk.

Izvērtējot esošo raidījumu plānojumu, esot redzams, ka raidījums «100 g kultūras» nepiesaista pietiekami plašu auditoriju, lai to pārraidītu skatītākajā laikā - no plkst.19.30 līdz 20. Tā sasniegtā auditorija ir nepietiekama, lai LTV varētu izpildīt sabiedriskā pasūtījuma norādi minētajā laikā.

Raidījumi «100 g kultūras» mēnesi līdz vasaras atvaļinājumam būs skatāmi plkst.23.15, ar atkārtojumu nākamajā dienā plkst.17.30 (LTV7), sestdienu un svētdienu atkārtojumos LTV1.

Visi raidījumi ir pieejami interneta portālā «www.ltv.lv.»

LTV piedāvā skatītājiem plašu kultūras programmu: raidījumu «Teātris. ZIP», «100 g kultūras. Nacionālie dārgumi», pētniecisko raidījumu «Ielas garumā», pozitīvo emociju raidījumu, gaidot Dziesmusvētkus «Lai top» u.c. , kā arī strādā pie jaunu kultūras formātu izveides rudens sezonai.