Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina pieteikties novērot 1.jūnija pašvaldību vēlēšanas

Līdz 30.maijam Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļa vietnē www.cvk.lv iedzīvotāji var pieteikties novērot 1.jūnija pašvaldību vēlēšanas un iegūt tiesības sekot līdzi balsošanas norisei un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos, portālu «Apollo» informēja CVK.

Par brīvprātīgo pašvaldību vēlēšanu novērotāju var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlēšanu dienā būs sasniedzis 16 gadu vecumu, CVK tīmekļa vietnē iepazīsies ar mācību kursu «Pašvaldību vēlēšanu kārtība» un aizpildīs vēlēšanu novērotāja reģistrācijas anketu. Pēc tam novērotājs savā e-pastā saņems novērotāja pilnvaru, kas jāizdrukā un kopā ar personu apliecinošu dokumentu jāuzrāda vēlēšanu iecirknī.

Vienlaikus CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanās tiesības pilnvarot novērotājus ir arī partijām, partiju apvienībām un vēlētāju apvienībām, kuras attiecīgajā pašvaldībā iesniegušas kandidātu sarakstus. Vēlēšanu novērotājus drīkst pilnvarot arī pašvaldību vēlēšanu komisijas, un tiesības novērot vēlēšanas ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

29., 30. un 31.maijā dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana, un arī šajā laikā vēlēšanu novērotāji būs gaidīti vēlēšanu iecirkņos. Savukārt vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 22, savukārt balsu skaitīšana iecirkņos sāksies uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas.

Iespēju iedzīvotājiem iesaistīties vēlēšanu novērošanā CVK nodrošina kopš 2010.gada.