Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Depardjē pielīdzina Putinu Jānim Pāvilam II

Par Krievija pilsoni kļuvušais franču kinoaktieris Žerārs Depardjē Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pielīdzinājis bijušajam pāvestam Jānim Pāvilam II un paziņojis, ka rieviem vajadzīgs tieši tāds līderis.

Sestdien publicētajā intervijā laikrakstam «Komsomoļskaja Pravda» Depardjē atzinīgi novērtējis Putina veikumu to 13 gadu laikā, kamēr viņš atradies Krievijas vadībā.

«Man ir daudz krievu draugu, piemēram, Putins,» sacījis kinozvaigzne. «Pateikšu, ko es domāju par Putinu. Krievu nācijai vajadzīgi tieši tāda persona ar krievu temperamentu. Putins tikai cenšas atdot tautai nedaudz pašcieņas.»

«Priekš manis viņš ir kā [bijušais Francijas prezidents] Fransuā Miterāns vai kā Jānis Pāvils II. Es nekad neesmu to iepriekš žurnālistiem teicis, taču tas ir tas, ko domāju.»

Intervijā Depardjē arī kategoriski noliedzis, ka Krievijas pilsonību viņš būtu pieņēmis reklāmas nolūkos, tādējādi cenšoties iedvest jaunu elpu savai karjerai.

«Tas ir vienkārši smieklīgi. Man ir vairāk nekā 200 filmu. Kam pēc tam vajadzīgs PR?» retoriski vaicājis aktieris.

Savu aizbraukšanu no Francijas Depardjē skaidrojis ar to, ka viņš nav varējis sadzīvot ar prezidenta Fransuā Olanda īstenoto politiku. Viņš piebildis, ka iepriekšējā Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī laikā viņš juties labāk.

«Sarkozī man patika, jo visi bija pret viņu,» atzinies Depardjē.

Viņš pastāstījis arī par savas iepriekšējās filmas - 2011 gadā uz ekrāniem nonākušā «Rasputina» - tapšanu. Filmas veidošana nav veikusies, kamēr Depardjē neesot aprunājies ar Putinu.

«Viena pati prezidenta frāze spēja izvest no strupceļa,» laikrakstam izteicies aktieris.

Pievēršoties Čečenijas jautājumam, viņš paziņojis, ka «Groznijā viss ir normāli - viņi tur nespridzina maratonus un vēstniecības».

Aktieris gan atdzinis, ka Čečenijas galvaspilsēta, kur viņš ir biežs viesis, ir pilna ar ieročiem, kurus ļaudis nēsā «kā somas, pārmestus pār plecu».

«Taču viņiem ir jauni ceļi un mājas,» rezumējis aktieris.