Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fils Džeksons grāmatā salīdzina Džordanu un Braientu

Maikls Džordans savu komandu vadīja daudz labāk un spēja piemēroties konkrētās spēles situācijai, kamēr Kobe Braients bija «uzvarēt par katru cenu» superzvaigzne, savā jaunākajā grāmatā «Vienpadsmit gredzeni: panākumu dvēsele» raksta kādreizējais leģendārais NBA treneris Fils Džeksons.

Džeksons, kurš trenējis abus slavenos basketbolistus viņu karjeras lielāko sasniegumu laikā Čikāgas «Bulls» un Losandželosas «Lakers» rindās, uzskata, ka Džordanu vairāk raksturojis spēks un jauda, kamēr Braientu - ātrums un viltība.

«Viena no lielākajām atšķirībām starp abām zvaigznēm bija Maikla lielās līdera spējas. Lai gan viņš dažkārt bija skarbs pret komandas biedriem, viņš ar savu klātbūtni prasmīgi kontrolēja komandas emocionālo klimatu,» raksta Džeksons, kura 339 lappušu biezās grāmatas fragmentus publicējis laikraksts «Los Angeles Times».

Džordans bijis dabas dots līderis, bet Braientam nācies iemācīties kļūt atvērtākam pret saviem komandas biedriem, lai varētu nevis tikai dot pavēles, bet ciešāk sadarboties. «Kobem bija jānoiet garš ceļš [līdz kļūšanai par patiesu līderi] un jāpieredz aukstā patiesība par līdera spējām, kas bija Maiklam.»

Džeksons arī atklājis, ka Braients, kurš vienā no spēlēm pret Toronto «Raptors» guva 81 punktu, nezina vārda «padoties» nozīmi, un savus metienus turpinās izpildīt tik ilgi, kamēr tie sāks krist grozā. Turpretī Džordans spējis vairāk ieklausīties savā ķermenī un piemēroties konkrētās dienas situācijai. Ja Džordanam kādā dienā nepadevās divpunktu metieni, viņš vairāk koncentrējies uz aizsardzību un piespēlēm, bet, ja pēkšņi sāka krist trīspunktu metieni, turpinājis tos izpildīt līdz spēles beigu signālam.

«Maikls bija ar spēcīgāku miesas uzbūvi un lielākiem pleciem. Viņam bija lielas plaukstas, kas ļāva labāk kontrolēt bumbu un izpildīt izsmalcinātas māņkustības. Džordanam arī bija dabiska tendence ļaut spēlei nākt pie viņa un nepārcensties konkrētajā situācijā, kamēr Kobe sliecas uz savas darbības uzspiešanu, īpaši, kad viņam spēle nevedas,» uzskata Džeksons.

Džeksons grāmatā arī dalījies atmiņās par 2003. gadu, kad Braients tika apsūdzēts izvarošanā. Gadu vēlāk apsūdzība tika atcelta, taču tā izmainījusi Džeksona attieksmi pret Braientu, jo īpaši tāpēc, ka trenera meita pati bija kļuvusi par seksuāla uzbrukuma upuri koledžā.

«Kobes incidents uzjundīja manī visas sakrājušās dusmas un sabojāja attieksmi pret viņu. Tas izkropļoja manu skatījumu uz Kobi 2003./2004. gada sezonā, fonā visu laiku gruzdēja dusmas,» grāmatā atklājis Džeksons.

Taču 2009. gadā «Lakers» iegūtais NBA čempionu tituls izveidojis jaunu saikni starp Džeksonu un Kobi. «Lepnums un prieks Kobes acīs bija visu to sāpju vērts, ko mēs piedzīvojām savā garajā kopīgajā ceļojumā. Tas bija mūsu triumfs.»

67 gadus vecais Džeksons savas spēlētāja karjeras laikā Ņujorkas «Knicks» rindās izcīnījis divus zelta gredzenus, bet kā treneris ticis pie sešiem čempiontituliem kopā ar «Bulls» un pieciem - kopā ar «Lakers» komandu.