Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārkliņa: Tās basketbolistes, kuras beigušas spēlēt izlasē, jāliek mierā

Latvijas izlases basketboliste Kristīne Kārkliņa intervijā «Apollo» pastāstīja par gatavošanos Eiropas čempionātam un sacīja, ka jārespektē tās spēlētājas, kuras dažādu iemeslu dēļ atteikušās šogad pārstāvēt valstsvienību.

Pazīstamais latviešu basketbola treneris Armands Krauliņš nesen intervijā Latvijas televīzijai sacīja, ka, viņaprāt, Latvijas Basketbola savienība (LBS) nav darījusi visu iespējamo, lai izlases rindās līdzjutēji ieraudzītu pieredzējušās basketbolistes, kuras šogad paziņojušas par nespēlēšanu valstsvienībā. Kārkliņa uzskata, ka spēlētājām nav nepieciešams regulāri atgādināt par Latvijas izlasi.

«Ar varu nevienu nepiespiedīsi spēlēt, tas ir skaidrs. Tās meitenes, kuras beigušas spēlēt valstsvienībā, jāliek mierā, jākoncentrējas uz tām, kuras turpina to darīt. Mums ir jaunas meitenes izlasē. Ja spēlētāja izlēmusi, ka nevēlas pārstāvēt izlasi, to jārespektē. Iespējams, viņas sevi ir izsmēlušas un saprot, ka vietā jānāk jauniem cilvēkiem. Viņas savu vārdu ir pateikušas,» par pieredzējušajām spēlētājām kā, piemēram, Zane Tamane un Anete Jēkabsone - Žogota izsakās Kristīne.

«Vai tika darīts viss, lai pierunātu vai pārliecinātu basketbolistes, to es nezinu. Nezinu, kā šīs lietas tika kārtotas. Var varbūt sezonas sākumā aprunāties ar spēlētāju, dodot laiku izlemt, un sezonas laikā apjautāties vēlreiz, gaidot galavārdu, taču, ja atbilde ir «nē», ir jārespketē šis lēmums. Nevajag visu laiku raudāt un pierunāt kādu, varbūt paies gadi un kāda no tām, kura beigusi karjeru izlasē, izdomās atgriezties,» saka spēlētāja.

Kristīne aizvadītajā sezonā spēlēja Turcijas čempionātā, pārstāvot Džejhanas «Belediye» klubu. Basketboliste norāda, ka jau tagad ir piedāvājumi no citām komandām, taču nesteidzas pieņemt gala lēmumu.

«Ir piedāvājumi no citām komandām, taču patlaban vēl neesmu parakstījusi līgumu. Man patīk, ka jau pavasarī zinu, kur spēlēšu jaunajā sezonā, bet šogad es negribu steigties. Pērn man 24 stundu laikā bija jāizlemj par līguma parakstīšanu, taču šogad vēlos apdomāt visus «par» un «pret». Skriet pakaļ naudai nav manās interesēs un nekad tā arī nav bijis,» piebilst Kristīne.

P. S. Jau nākamnedēļ «Apollo» lasītājiem piedāvāsim pilnu sarunu ar vienu no labākajām Latvijas basketbolistēm, kura pastāstīs par sezonu Turcijā un nākamo gadu, kurš, iespējams, būs pedējais viņas basketbolistes karjerā.