Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu uzņēmēji asi kritizē politiķu aicinājumus izstāties no ES

Virkne ietekmīgu britu uzņēmēju laikrakstā «The Independent» pirmdien publicētajā atklātā vēstulē asi kritizē eiroskeptiski noskaņoto Lielbritānijas politiķu aicinājumus izstāties no Eiropas Savienības (ES).

Nākot klajā ar šādiem aicinājumiem «politika tiek stādīta augstāk par ekonomiku» un nacionālās intereses tiek pamestas novārtā, norāda uzņēmēji.

«Lielbritānijai dalība [ES] ik gadu ienes 31 līdz 92 miljardus mārciņu jeb 1200 līdz 3500 mārciņas uz katru mājsaimniecību,» teikts atklātajā vēstulē.

Vēstuli parakstījuši 19 uzņēmēji un lielu kompāniju vadītāji, tostarp Lielbritānijas telekomunikāciju kompānijas BT, auditorkompānijas «Deloitte», valsts kontrolētās Lielbritānijas bankas «Lloyds Banking Group» (LBG), Lielbritānijas dabasgāzes uzņēmuma «Centrica» valdes priekšsēdētāji, kā arī britu miljardieris, «Virgin Group» dibinātājs Ričards Brensons. «Mums būtu smagi jācīnās, lai uzlabotu Eiropas konkurētspēju, lai apkarotu to personu kritiku, kas iestājas par aiziešanu» no bloka.

«Mums būtu jācīnās, lai stiprinātu un padziļinātu vienoto tirgu, lai iekļautu digitālo, enerģētikas, transporta un telekomunikāciju nozari, kas Lielbritānijas IKP varētu palielināt par 110 miljardiem mārciņu,» skaidro uzņēmēji. ES «dalības sniegtās priekšrocības pārliecinoši atsver izmaksas, un, apgalvojot pretējo, politika tiek stādīta augstāk par ekonomiku.»