Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vētras laikā saņem vairākus satrauktu cilvēku zvanus

Vētras un stiprās krusas dēļ aizvadītajā nedēļas nogalē apdrošināšanas kompānija BTA saņēmusi vairākus satrauktu cilvēku zvanus ar lūgumiem informēt, kā sevi pasargāt no potenciālajiem vētras nodarītajiem postījumiem, portālu «Apollo» informēja uzņēmuma pārstāve Ilva Priedniece.

Viņa pastāstīja, ka, tā kā arī šonedēļ tiek prognozēts stiprs vējš un krusa, cilvēki ir satraukušies par sava īpašuma drošību, jo neseno plūdu un palu radītie īpašuma bojājumi vēl nav aizmirsti un novērsti.

Kā liecina BTA pieredze, visbiežāk vētras laikā postījumi tiek nodarīti ēku jumtiem, izsisti logi un sagrautas piebūves vai siltumnīcas.

Pērn BTA atlīdzības par negadījumiem, kuras nodarījusi vētra, izmaksāja vairāk nekā 35 tūkstošus latu.

«BTA Insurance Company» SE Īpašuma riska parakstītājs Renārs Duntavs norāda, ka vētras laikā nevajadzētu atstāt māju un doties ārpus tās. Ja nu tomēr gadījies būt uz ielas, vajadzētu izvairīties no vietām, kur aug vientuļi koki, jo cilvēks var ciest no sitiena ar nolauztu zaru.

Apdrošināšanas kompānija vairakkārt esot saņēmusi pieteikumus par nelaimes gadījumiem, kad cilvēks vētras laikā guvis traumu no sitiena ar kādu stiprā vēja pārvietotu priekšmetu.

Duntavs norāda, ka nekādā gadījumā nevajadzētu stāvēt zem vai tuvu elektropārvades līnijām. Tāpat noteikti daudz uzmanīgāk būtu jāšķērso iela, jo vētras laikā būtiski pasliktinās redzamība un autovadītāji var laicīgi neieraudzīt kājāmgājēju.

Lai droši pārdzīvotu vētru:

- Jānodrošinās pret elektroenerģijas padeves pārrāvumiem nakts laikā, tāpēc pa rokai jābūt kabatas lukturītim vai svecēm;

- jānostiprina vai jānovāc priekšmeti no balkoniem vai dārzā, lai tie, vēja nesti, neizsit ēku logus vai siltumnīcu stiklus.

- jāaizver visas lūkas bēniņos, kārtīgi jāaizdara visi logi;

- ja mājas tuvumā aug koki, vajadzētu parūpēties, lai sausie zari tiktu savlaicīgi nozāģēti;

- Nodrošināt, lai mobilais telefons būtu pilnībā uzlādēts, lai negadījuma laikā varētu sazvanīt operatīvos dienestus;

- Ja automašīna ir novietota zem klajas debess, tad nepieciešams pārliecināties, vai tā neatrodas zem kokiem, vai to tiešā tuvumā.

Ja tomēr ar īpašumu vai cilvēku ir notikusi nelaime, pirmkārt, jāzvana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112 un jāziņo par notikušo, tad jāzvana apdrošinātājam, jāinformē par nelaimes gadījumu un jāpiesaka atlīdzība.