Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pērkons» atklāj unikālu izstādi

Atmodas laika nozīmīgākā un skandalozākā Latvijas rokgrupa «Pērkons» piektdien, 17. maijā tirdzniecības centrā «Spice» ar leģendārām 1980. gadu dziesmām ieskandināja Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas programmas «Sapumpurots zars» vasaras brīvdabas koncertus. Pasākuma laikā atklāta unikāla foto un piemiņas lietu izstāde, kura t/c «Spice» būs apskatāma līdz 17. jūnijam.

Viens no galvenajiem izstādes objektiem ir Latvijā izgatavotais sintezators. Unikālais mūzikas instruments ir liecība fundamentālai mūziķu problēmai 70.- 80. gados – ierobežota piekļuve mūzikas aparatūrai un instrumentiem. Tādēļ sintezatorus Latvijā sāka būvēt pašu speciālisti. Šis J.Kulakova sintezators ir Imanta Kalniņa ilggadējā skaņu režisora Viļņa Kazaka būvēts, tas tapis 70. gadu beigās, tāpēc arī radusies leģenda par to, ka J.Kulakovam pieder pirmais Latvijā būvētais sintezators. Izstādē apskatāmas arī fotogrāfijas no grupas agrīnajiem gadiem, Ievas Akurateres skatuves tērpi, grupas «Pērkons» 1989.gada pirmās Amerikas tūres krekls un citas interesantas relikvijas. Izstāde tapusi sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju, savukārt par fotogrāfiju apstrādi un druku jāpateicas A/S «Aldaris».

Grupai «Pērkons» 2013. gads paiet jubilejas zīmē. Līdz ar Juri Kulakovu un Ievu Akurateri šogad 55 gadu jubileju svin arī ģitārists Leons Sējāns. Savukārt Juris Sējāns atzīmē 45. gadu skatuves jubileju, bet Ikars Runģis 25. gadus kopā ar Pērkonu. Kā jau jubilejā klājas, gaviļniekus sveica konditorejas uzņēmums Staburadze, dāvinot grupai un pasākuma apmeklētājiem torti ar gulbi.

T/c «Spice» direktore Iveta Lāce: «Astoņdesmito gadu beigās un 90.gadu sākumā grupai «Pērkons» manā dzīvē bija īpaša loma. Tāpat kā tūkstošiem citus tā laika jauniešus, mani uzrunāja grupas mūzika un «Pērkons» apvijošā dumpinieku aura. Varētu teikt, biju grupas fane – braukāju uz koncertiem dažādās Latvijas pilsētās, mācījos dziesmu vārdus un koncertos dziedāju līdzi. Lai arī aizritējušas divas desmitgades, «Pērkona» mūzika nav zaudējusi aktualitāti. Tādēļ ar lielu prieku atbalstām Ievas Akuratures un Jura Kulakova jubilejas koncertus un atklājam «Spicē» īpašu izstādi».

Līdz ar pasākumu «Spicē» «Pērkons» dodas septiņu brīvdabas koncertu turnejā -

  • 24. maijā plkst. 19.00 - Saldus Kalnsētas parka estrādē,
  • 9. jūlijā plkst. 21.00 – Dzintaru koncertzālē,
  • 13. jūnijā plkst. 19.00 – Bauskas pilskalna estrādē,
  • 11. jūlijā plkst. 19.00 - Durbes estrādē,
  • Tukumā, 26. jūlijā plkst. 19.00 – Jelgavas Uzvaras parka estrādē,
  • 2. augustā plkst. 19.00 Liepājā, koncertdārzā Pūt vējiņi,
  • kulminācija pirotehnikas efektu pavadībā – 22. augustā– Ogrē, Ogres salā.

«Sapumporots zars» koncertturnejā grupa «Pērkons» dodas šādā sastāvā: Juris Kulakovs (taustiņi), Juris Sējāns (bass, vokāls), Leons Sējāns (solo ģitāra), Ieva Akuratere (vokāls), Raimonds Bartaševičs (vokāls) un Ikars Ruņģis (sitamie instrumenti).

  • Biļetes uz visiem grupas «Pērkons» koncertiem «Sapumpurots zars» nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs.