Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Irbe: Mūžīgi man vieta izlasē nebūs

Bijušais hokeja vārtsargs un tagadējais Latvijas valstsvienības viens no treneriem Artūrs Irbe intervijā «Apollo» pastāstīja par savu debiju trenera darbā aizvadītajā pasaules čempionātā un atklāja, kāpēc piekrita strādāt treneru korpusā.

Irbe izlases tuvumā pēc karjeras beigām bijis vairākkārt, bet tikai šajā pavasarī bijušajam vārtsargam Latvijas Hokeja federācija piedāvāja oficiālu līgumu. Irbe to pieņēma un nenožēlo, paskaidrojot savas rīcības iemeslus. Artūrs saka, ka ļoti labi zina, kādi lēmumi izlases menedžeru un treneru sakarā no LHF puses bijuši pēdējos gados, taču nebaidās, ka kādu dienu viņš var tikt pastumts malā.

«Ir risks, ka varu tikt atlaists, pēc līguma kaut vai šodien, zinu, kādi līgumā ir noteikumi. Treneriem ir jāizpilda federācijas noliktais uzdevums un LHF lēma, ka jātiek ceturtdaļfinālā. Principā tā ir galvas likšana giljotīnā. Var jau neko nedarīt un teikt, ka pastāv iespēja netikt ceturtdaļfinālā un tāpēc mani atlaidīs. Un tāpēc man nedarīt? Man tā varbūt bija vienīgā iespēja tuvākajā laikā strādāt ar izlasi,» teic Irbe.

«Jā, rēķinājos, ka varbūt dabūsim pērienu, bet tā ir iespēja un tā jāizmanto. Sakrita daudzas lietas – gan treneru sastāvs, gan Kirova Lipmana pretimnākšana. Kāpēc man to neizmantot? Jutu, ka spēlētāji labvēlīgi attiecas pret manu klātbūšanu izlasē. Vai tas kaut ko mainītu, ja čempionāts izveidotos savādāks? Tā bija mana pieredze un esmu gandarīts par to laiku, ko pavadīju kopā ar Latvijas izlasi un visiem ar to saistītajiem procesiem.»

Irbe uzskata, ka dzīve visu saliek pa vietām un tieši tagad ir bijis īstais laiks būt kopā ar Latvijas izlasi.

«Mēs ar Kirovu varējām vienoties un tā ir ļoti laba lieta. Viņš un LHF mani vēlējās izlasē redzēt. Lipmans pašlaik ir LHF prezidents un viņš lielos vilcienos ir lēmējs par to, kas notiek pašmāju hokejā. Jebkurš var ieņemt kaut kādu pozu, bet ko tas dos? Es vēlos palīdzēt Latvijas izlasei, mūsu hokejam, un šo redzēju kā brīnišķīgu iespēju, nevis kā risku, kas pēc tam notiks. Mūžīgi man vieta izlasē nebūs, laiks rādīs, cik ilgi te būšu. Bet šis ieraksts manā CV nebūs kauna traips, tā būs mana pieredze, un no tās vadoties turpināšu savu profesionālo darbību. Baidīties nedrīkst. Man bija ļoti viegli. Jā, bija par to jāpadomā, jo bija visādi blakus apstākļi, bet brīdī, kad pieņēmu lēmumu, nešaubījos. Pat zinot visus iespējamos riskus un rezultātus. Jāseko savām iekšējām sajūtām,» intervijā norādīja Latvijas hokeja leģenda.

P.S. Jau pavisam drīz «Apollo» varēsiet lasīt visu sarunu ar Artūru Irbi, kurš pastāstīs savas domas par Latvijas hokeju un atskatīsies uz procesiem aizvadītajā pasaules čempionātā.