Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldības apmācīs, kādos gadījumos izsludināma ārkārtas situācija

Lai pašvaldības turpmāk būtu zinošākas par to, kādos gadījumos ir jāizsludina ārkārtas situācijas un kādos tas nav nepieciešams, tām būs pieejamas gan vadlīnijas, gan arī tiks rīkotas apmācības.

Krīzes vadības padome ir sagatavojusi vadlīniju projektu, kas pēc saskaņošanas ar visām iesaistītajām institūcijām būs pieejams pašvaldībām. Pēc šīm vadlīnijām pašvaldības varēs precīzāk novērtēt, kuros gadījumos ir vajadzīgs izsludināt ārkārtas situāciju un kuros nav, žurnālistiem pēc Krīzes vadības padomes sēdes šodien sacīja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V).

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) atzinīgi vērtēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iniciatīvu šovasar pašvaldībām rīkot speciālas mācības, kurās skaidros gan ārkārtas situācijas izsludināšanas nepieciešamību un to, kad tādas nav, un kā koordinēt rīcību tādos gadījumos.

«Viena no mācībām ir, ka pašvaldību speciālistu informētība un zināšanas par to, kā šādās situācijās rīkoties, varētu būt labāka,» sacīja ministrs.

Pēc ministra domām, pašvaldībām arī būtu jāuzlabo savstarpējā sadarbība plūdu laikā, jo nav pieļaujams, ka katra domā tikai par sevi un ir vienalga, kas notiek ar lejpus upei esošo pašvaldību.

Dombrovskis atzina, ka iesaistītās institūcijas ar plūdu radītajām problēmām šogad ir tikušas galā, īpaši uzsverot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbu, kas, viņaprāt, strādājis ļoti profesionāli. Kopumā viņš atbildīgo institūciju darbu novērtēja kā pietiekami labu.

«Pašvaldības arī aktīvi iesaistījās un problēmas risināja. Problēmas bija ar pašvaldību darba koordināciju. Viena lieta ir veikt darbus konkrētās pašvaldības ietvaros, bet mēs redzam, ka upju baseinos šī ledus spridzināšana vienā pašvaldībā var radīt problēmas otrā pašvaldībā,» teica premjers. Viņš piebilda, ka pie šīs problēmas ir jāturpina strādāt un situācija ir jāuzlabo.