Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs vēlētājiem lūgs īpaši atbalstīt korupcijas skandālā iesaistītos

Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs», SC) lūgs savus atbalstītājus gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās īpaši atbalstīt apvienotajā SC un «Gods kalpot Rīgai» sarakstā startējošo Raimondu Gaili, kura vārds locīts saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem RD Satiksmes departamenta korupcijas skandālā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta amatpersona par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem Rīgas pilsētā pieprasījusi kukuli, proti, veikt regulārus maksājumus kādai arodbiedrībai.

Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no aizdomās turētajiem, iespējams, ir Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrības (LABA) vadītājs Raimonds Gailis. LTV vēstīja, ka kukuļi, iespējams, prasīti saistībā ar «Rīgas satiksmes» konkursu par mikroautobusu pakalpojumu nodrošināšanu kopumā par 150 tūkstošiem latu laika posmā no 2010.gada rudens līdz pērnā gada beigām.

«Es, piedaloties vēlēšanās, nemēdzu reklamēt vai aģitēt par kādu konkrētu biedru no sava saraksta, jo tas neparāda taisnīgu attieksmi pret komandas biedriem. Bet šogad es visiem saviem atbalstītājiem un visiem saviem vēlētājiem lūgšu Raimondam Gailim un [LABA biedram] Dinam Sirsniņam ievilkt krustiņu, jo tas ir mazākais, ko es varu izdarīt, lai viņus atbalstītu,» pirmdien žurnālistiem sacīja Ušakovs.

Viņš arī norādīja, ka atbalsts Gailim tiek lūgts tādēļ, ka viņš ir nepamatoti minēts kā viens no aizdomas turētajiem KNAB sāktajā kriminālprocesā saistībā ar kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā. «Gailis un Sirsniņš arī būtu jāatbalsta, jo pret viņiem kā LABA pārstāvjiem tiek vērsti pārmetumi,» teica Ušakovs.

Rīgas domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka, viņaprāt, kratīšana Satiksmes departamentā tika veikta pēc partijas «Vienotība» pasūtījuma.

Jau ziņots, ka KNAB ir aizdomas, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersona par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem Rīgas pilsētā pieprasījusi kukuli, proti, veikt regulārus maksājumus kādai arodbiedrībai. KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā.

Saistībā ar sākto izmeklēšanu KNAB darbinieki 16.maijā veica kratīšanu domes Satiksmes departamentā. Patlaban krimināllietā ir divi aizdomās turētie – viens par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā un otrs – par šo darbību atbalstīšanu. Medijos izskanējusī neoficiālā informācija liecina, ka par kukuļa prasīšanu aizdomās tiek turēts Reinbahs, savukārt otrs aizdomās turētais, iespējams, ir LABA vadītājs Gailis.