Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pavļuts: Darba devēju tirgu pamazām sāk nomainīt darba ņēmēju tirgus

«Latvijas uzņēmēji pēdējo piecu gadu laikā ir nogājuši milzīgu ceļu savas domāšanas veida maiņā. Viņi arvien vairāk saprot, ka, ja tu gribi normālu peļņu, mērogu, tu nevari cerēt tikai uz vietējo pieprasījumu - tev ir jāorientējas arī uz citiem tirgiem,» intervijā biznesa žurnāla «Kapitāls» jūnija numurā atzīst ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Ministrs atzīmē, ka pat uz Baltijas valstu tirgu kopumā orientēts bizness var būt nepietiekams, lai nodrošinātu tā īpašnieka ekspektācijām atbilstošu dzīves līmeni. Pēc Pavļuta domām, nav reāli, ka divu mazu veikalu īpašnieks varēs vizināties ar luksusa auto. «Kāds tādējādi tiek apmānīts - valsts caur nodokļu nemaksāšanu vai darbinieki caur algām utt.,» norāda ministrs.

Pavļuts uzskata, ka drīz mēs redzēsim būtiskas pārmaiņas, jo darba tirgū darba devēju tirgu pamazām sāks nomainīt darba ņēmēju tirgus. Rezultātā efektīvās, uz eksportu orientētās nozarēs, piemēram, kokrūpniecībā, labi speciālisti var prasīt atbilstošu samaksu.

Vienlaikus ministrs skaidro, ka joprojām saglabāsies liela atšķirība starp algu tipveida konservu rūpnīcā pie konveijera un algu uzņēmumā, kas ražo kādu sarežģītu, inovatīvu eksporta produktu.

«Jā, ir nosacījumi, kas ļautu mums attīstīties ātrāk. Bet ir jāņem vērā, ka Latvija vēsturiski ir sirgusi ar nespēju menedžēt ātru izaugsmi,» secina Pavļuts.