Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Zaļā diena» pulcēs Latvijas <i>zaļākos</i> cilvēkus un videi draudzīgākās organizācijas

Šo sestdien, 25.maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies pavasara zaļākais pasākums «Zaļā diena», kas tiek organizēts pateicoties Latvijas skolu jauniešiem un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem par paveikto makulatūras un bateriju vākšanas aktivitātēs visa mācību gada garumā. Pasākumu aicināts apmeklēts ikviens interesents.

Pasākuma laikā tiks apbalvoti čaklākie skolēni un izglītības iestādes. Kopumā makulatūras vākšanas konkursa «Tīrai Latvijai!» ietvaros izdevies savākt 1055,037 tonnas makulatūras, kas nogādāta pārstrādei Papīrfabrikā «Līgatne». Bateriju vākšanas konkursā «Tīrai Latvijai!» dalībnieki savāca un pārstrādei nogādāja 19,655 tonnas izlietotu un vairs nederīgu bateriju. «Pasākums top pateicībā par bērnu, jauniešu ieguldīto darbu vides sakopšanā, par skolotāju paveikto vides izglītības jomā, skaidrojot bērniem atkritumu šķirošanas nozīmi. Līdztekus apbalvošanai un pateicībām, šeit katru gadu organizējam jauniešiem interesantu mūziķu koncertus. Šogad pie mums viesosies Lauris Reiniks, kas būt arī pasākuma vadītājs un grupa PER,» stāsta Laima Kubliņa, «Zaļā josta» mārketinga vadītāja.

Pasākuma laikā vienuviet pulcēsies Latvijas zaļākie uzņēmumi un organizācijas, aicinot jauniešus piedalīties radošajās darbnīcās, iesaistīties vides izglītības aktivitātēs un izzināt dabu. No plkst. 11.00 - 16.00 notiks vides izglītības spēles un konkursi. Darbosies arī kino sēta, kur tiks demonstrētas SIA «Zaļā josta» izdotās vides izglītības filmas «Papīra ceļš», «Bateriju ceļš» un «Elektroiekārtu ceļš» un AS «Latvijas valsts meži» vides izglītības īsfilmas. Paši mazākie varēs noskatīties multiplikācijas filmas «Saruna» un «Dāvana», kuru galvenais varonis Ezis Jostiņš māca bērniem rīkoties videi draudzīgi un šķirot atkritumus. Uz dabas daudzveidības izziņas darbnīcām aicinās Latvijas dabas fonds, Pasaules Dabas fonds, Dabas vides estētikas studija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma, kā arī ģimenes būs aicinātas piedalīties Latvijas Dabas muzeja izglītojošajās nodarbībās.

Pasākuma laikā tiks godināta arī Latvijas zaļākā pilsēta - tā pilsēta, kuras izglītības iestādes aizvadītajā mācību gadā ir savākušas vislielāko makulatūras daudzumu. Pirmajā vietā izvirzījusies un Zaļākās pilsētas titulu iegūst Rīga, kur savāktas 118,405 tonnas makulatūras, aiz sevis atstājot Saldu ar 68,751 tonnām makulatūras un Ventspili ar 49,132 tonnām savāktas makulatūras.

Šogad pasākumā «Zaļā diena» bērni un jaunieši piedalīsies unikālas vides instalācijas veidošanā – PET pudeļu mājas celtniecībā. Instalācija top ar ideju par ikviena pienesumu lielu un videi draudzīgu ideju vārdā. Māja taps no tukšām PET pudelēm. Tās būvniecībā tiks izmantotas izlietotas 1,5 litru pudeles, ko uz pasākumu ņems līdzi ikviens pasākuma dalībnieks. Izveidotā māja ar analogām PET pudeļu mēbelēm uzskatāmi parādīs visiem pasākuma dalībniekiem, cik svarīgs ir visu kopējs darbs, lai paveiktu ko lielu un, cik daudzveidīgas ir iespējas izmantot lietas atkārtoti, piešķirot tām otru mūžu.

  • No plkst. 12.00 līdz 14.00 uz galvenās skatuves kāps un jauniešus priecēs mūziķis Lauris Reiniks un grupa «PeR».