Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība apstiprina atlikušo «Hipotēku bankas» komercaktīvu pakešu pārdošanu

Ministru kabinets (MK) otrdien uzklausīja informatīvo ziņojumu par VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» komercdaļas pārdošanas stratēģijas ieviešanas gaitu un apstiprināja atlikušo komercaktīvu pakešu pārdošanu. Tādējādi ir izpildīti būtiskākie priekšnoteikumi, lai noslēgtu Hipotēku bankas komercdaļas pārdošanu, portāls «Apollo» uzzināja Finanšu ministrijā.

Lēmums par «Hipotēku bankas» komercdaļas pārdošanu ir secīgs turpinājums 2009. gada valdības lēmumam līdz 2013. gada beigām pārtraukt Hipotēku bankas komercdarbību un koncentrēties tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem.

Atbilstoši konsultanta izvērtējumam un ieteikumam komercdaļas pakete, kurā ietilpst nekustamo īpašumu attīstītāju aizdevumi, tiks pārdota AS «Rietumu Banka», kuras piedāvājums tika atzīts par atbilstošu tirgus situācijai. Plānots, ka darījums un klientu pāreja notiks mēneša laikā pēc tam, kad to būs apstiprinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

«Mēs esam gandarīti par darbu, kuru esam paveikuši kopā ar mūsu kolēģiem no «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» un konsultāciju kompānijas «Superia», gatavojot šo darījumu un saskaņojot tā nosacījumus. Uzskatu, ka tie ir izdevīgi visām pusēm, atbilst valsts stratēģijai banku jomā, kā arī «Rietumu Bankas», kuras intereses Latvijā ir vērstas uz korporatīvā biznesa un lielo projektu apkalpošanu, biznesa profilam», atzīmē «Rietumu Bankas» valdes loceklis Renāts Lokomets.

Ņemot vērā, ka atlikušajām komercdaļām no privāto investoru puses tika saņemti neapmierinoši zemas cenas piedāvājumi, valdība pieņēma zināšanai, ka SIA «Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūra» kapitāldaļas tiks nodotas VAS «Privatizācijas aģentūra», kas ir alternatīvs risinājums aktīvu nodošanai privātajā sektorā.

Plānots, ka saskaņā ar likumu par valsts budžetu SIA «Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūrai» (HipoNIA) tiks izsniegts aizdevums no Valsts kases, lai tādējādi dzēstu HipoNIA saistības pret Hipotēku banku.

Tāpat valdība pieņēma zināšanai informāciju par «Hipotēku bankas» meitas sabiedrības SIA «Risku investīciju sabiedrība» piederošo 51,31% akciju sabiedrības «Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība «Hipo Fondi»» akciju pārdošanu SIA «Biznesa Sistēmas». Bankas komercdaļas pārdošanas process noslēgsies pēc tam, kad tiks noslēgti līgumi un darījumi tiks pabeigti.

Finanšu ministrijā norāda, ka patlaban «Hipotēku banka» turpina strādāt stabili un droši, nodrošinot klientiem pakalpojumus un realizējot valsts atbalsta programmas.

«Hipotēku bankas» pārveides mērķis ir izveidot attīstības institūciju valsts atbalsta programmu realizācijai, maksimāli efektīvi izmantojot bankas infrastruktūru, intelektuālo un finansiālo potenciālu, veicot bankas pārveidi valstij izdevīgā veidā un vienlaicīgi nodrošinot valsts atbalsta programmu realizācijas nepārtrauktību. Pārveides procesa gaitā bankas darbība tiek fokusēta uz tautsaimniecībai būtiskiem virzieniem – mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanu, uzņēmējdarbības uzsākšanas veicināšanu, infrastruktūras attīstīšanu un citiem nacionālās attīstības projektiem MK apstiprinātu programmu ietvaros.

Bankas pārveide tiek veikta saskaņā ar 2009. gada 24. novembrī valdībā apstiprināto koncepciju par VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» pārveidi par attīstības banku un šā gada 12. aprīlī MK izskatīto «Hipotēku bankas» pārveides plānu, kas paredz ar attīstības institūcijas funkcijām nesaistīto bankas komercdaļas nodalīšanu.