Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atvieglos kritērijus bezdarbnieku iesaistei mobilitātes programmā

Bezdarbnieki, kuri vēlēsies iesaistīties algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanā vai reģionālās mobilitātes programmā «Darbs Latvijā», varēs to veikt ātrāk, negaidot sešu mēnešu termiņu bezdarbnieka statusā, portāls «Apollo» uzzināja Labklājības ministrijā.

Pašlaik cilvēki, kuri vēlas iesaistīties algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, to var darīt tikai tad, ja viņiem vismaz sešus mēnešus ir Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piešķirts bezdarbnieka statuss. Plānots, ka turpmāk viņi varēs strādāt algotos pagaidu sabiedriskos darbus arī tad, ja bezdarbnieka statuss būs īsāks par sesīem mēnešiem, ja vien viņi nav iepriekš strādājuši vismaz gadu.

Līdzīgi atvieglojumi noteikti cilvēkiem, kas vēlēsies strādāt citā pašvaldībā reģionālās mobilitātes programmas «Darbs Latvijā» ietvaros. Šajā pasākumā turpmāk plānots iesaistīt cilvēkus, kas bezdarbnieka statusā ir vismaz divus mēnešus vai mazāk, ja darba līgums uzteikts darbinieku skaita samazināšanas vai līdzīga iemesla dēļ un tas būtiski var ietekmēt nodarbinātības situāciju attiecīgajā administratīvajā teritorijā. Plānots, ka šos iemeslus izskatīs NVA.

Pašlaik reģionālās mobilitātes pasākumā var iesaistīties tikai tādi cilvēki, kas ir reģistrēti bezdarbnieka statusā vismaz sešus mēnešus.

LM uzsver, ka tas liedz sniegt savlaicīgāku atbalstu bezdarbniekiem, kas no savas iepriekšējās darbavietas atbrīvoti darbinieku skaita samazināšanas gadījumā.

Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumus Ministru kabineta «Noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem» plānots izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 2013.gada 23.maijā.

Šīs izmaiņas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.