Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabeigta sociālās dzīvojamās mājas Zandartu ielā 2a rekonstrukcija

Ceturtdien, 23. maijā, plkst. 15.00 tiks svinīgi atklāta rekonstruētā sociālā dzīvojamā māja Zandartu ielā 2A (iepriekšējā adrese – Meldru iela 58), portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pirms renovācijas piecstāvu mājā Meldru ielā 58 bija 117 istabas ar kopējiem sanitārajiem mezgliem un virtuvēm. Tagad, kad darbi pabeigti, pašvaldības dzīvojamais fonds papildināts ar 133 atsevišķiem labiekārtotiem dzīvokļiem, no kuriem 127 ir vienistabas, to skaitā arī septiņi servisa dzīvokļi personām ar kustību traucējumiem un seši divistabu dzīvokļi.

Vienistabas dzīvokļu vidējā platība ir 17,8 kvadrātmetri, vienistabas servisa dzīvokļu – 35 kvadrātmetri, divistabu dzīvokļu – 35,5 kvadrātmetri. Ēkas rekonstrukcija tika sākta 2012. gadā un Rīgas domei tā izmaksāja aptuveni divus miljonus latu.

Darbu gaitā nostiprinātas ēkas nesošās konstrukcijas, uzlikts jauns jumts, nosiltināta fasāde, nomainīti logi un inženierkomunikācijas. Iedzīvotāju ērtībai mājā ierīkots lifts. Renovācijas gaitā mājai mainījās adrese, jo tika pārvietota ēkas centrālā ieeja.

Jaunos sociālos dzīvokļus saņems rīdzinieki, kas reģistrēti attiecīgajā dzīvokļu rindas reģistrā. Pēc Mājokļu un vides departamenta datiem, šādi mājokļi šobrīd nepieciešami 1860 galvaspilsētas iedzīvotājiem. Patlaban tiek būvētas vēl trīs sociālās dzīvojamās mājas ar 287 dzīvokļiem Imantas 8. līnijā.