Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejas vēstnieks intervijā atklāj, no kā baidās komunistiskā valsts

Ziemeļkorejas vēstnieks Krievijā Kims Enže sarunā ar Krievijas ziņu aģentūru «Interfakss» atklājis, ka komunistiskā valsts visvairāk baidās no iespējamas revolūcijas, ko varētu organizēt ASV.

Vēstnieks sacīja, ka Ziemeļkoreja nevēlas, lai to piemeklētu tāds pats liktenis kā Balkānu un arābu valstis, kuras nespēja aizstāvēt savu suverenitāti no ārēja ienaidnieka, kļūstot par «puķu revolūciju» upuriem.

«Mēs nekad neaizmirsīsim Balkānu un Tuvo Austrumu valstu rūgto mācību, kas rēķinoties ar lielvaru aizsardzību, nebūvēja vērienīgu aizsardzības sistēmu,» sacīja vēstnieks.

Diplomāts arī uzsvēris, ka pēdējo gadu laikā notikušās revolūcijas norāda uz to, ka bez iespaidīgas armijas nevar aizstāvēt savu nacionālo suverenitāti, kā arī panākt tautas labklājības uzplaukumu.

«Mūs bažīgus dara ASV rupjā iejaukšanās citu valstu iekšlietās,» uzsvēris vēstnieks, norādot, ka pasauli apdraud tieši ASV ambīcijas noteikt kārtību citās valstīs, nereti izmantojot militāru spēku.

Vēstnieks uzskata, ka tā dēvētais arābu pavasaris ir ASV organizēta revolūcija ar mērķi uzspiest «amerikāņu demokrātiju».

Ziemeļkoreja esot gatava cīnīties pret terorismu, bet ASV rīcība nav nekas cits kā «pats bīstamākais terorisms».