Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krāpšanās pakalpojumu uzskaitē ārstniecības iestādēs turpinās arī šogad

Šā gada pirmajā ceturksnī ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēti nepamatoti uzskaitīti pakalpojumi 20 350 latu apmērā, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcija (VI).

Visa šī summa ārstniecības iestādēm bija jāpārskaita atpakaļ veselības aprūpes budžetā vai pacientiem, skaidro VI.

Gandrīz puse no kopējās summas - 10 093 lati - atdoti veselības aprūpes budžetā par nepamatotu veselības aprūpes pakalpojumu uzskaiti. Septiņos gadījumos tika piemēroti līgumsodi par atkārtotiem pārkāpumiem.

Vēl 1376 lati pieprasīti atpakaļ par nepamatoti izrakstītām valsts kompensējamām zālēm, bet 137 lati - par pacientiem nepamatoti iekasētiem maksājumiem. Savukārt 785 lati ieturēti par ārsta darba organizācijas pārkāpumiem, bet 6411 lati - par ģimenes ārstu praksēm piesaistīto otro māsu vai ārstu palīgu darba organizācijas pārkāpumiem.

Starp biežāk konstatētajiem pārkāpumiem ir vienlaicīgi uzskaitīti pacientam stacionēšanās laikā sniegti un ambulatori sniegti pakalpojumi. Ārstniecības iestādes sodītas arī par maldinošas informācijas izplatīšanu pacientiem, piemēram, valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu iekļaušanu maksas cenrādī.

Vairākos gadījumos VI nācies konstatēt, ka nosūtījumi mājas aprūpes pakalpojumu sniegšanai ir nepilnīgi un neprecīzi, nav saprotams mājas aprūpes pakalpojumu apjoms, vai arī apmaksai uzrādītas mājas vizītes, kas faktiski nav veiktas. Fiksēti arī gadījumi, kad ārstu prakses darba organizācija neatbilst līgumā noteiktajam darba laikam - 40 stundas nedēļā. Tāpat bijuši pārkāpumi, kas saistīti ar ģimenes ārsta praksē piesaistītās otrās māsas darbu, piemēram, trūcīgo personu sarakstā iekļautas neatbilstošas personas, nav norādīts māsas pieņemšanas laiks, medicīniskajā dokumentācijā nav ierakstu, kas apliecinātu darbu ar trūcīgām personām un tamlīdzīgi.

VI atgādina, ka iedzīvotājiem portālā «www.latvija.lv» ir iespēja pārbaudīt informāciju par viņiem sniegtiem valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Konstatējot neatbilstības ārstniecības iestāžu sniegtajā informācijā, VI aicina iedzīvotājus ziņot inspekcijai. Šogad šādi no pacientiem saņemti deviņi iesniegumi, no kuriem astoņos gadījumos ārstniecības iestādēm piemēroti līgumsodi un uzdots atdot naudu valsts budžetā vai pacientiem.

Kā ziņots, pērn kopumā konstatēti nepamatoti uzrādīti veselības aprūpes pakalpojumi 144 000 latu apmērā.