Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti uzskata, ka visās skolās bērniem jāiemāca peldēt

Lai mazinātu bērnu un jauniešu noslīkšanas riskus un sekmētu vispārējo fizisko sagatavotību, 1. līdz 4.klašu skolēniem visu pašvaldību skolās būtu obligāti jāmāca peldēt, - šodien tiekoties ar Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) pārstāvjiem, bija vienisprātis Saeimas Sporta apakškomisijas deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, noslīkšana ir otrs biežāk fiksētais nāves cēlonis bērniem, taču bezmaksas peldētapmācību spēj nodrošināt tikai lielākās pašvaldības. To beiguši vien aptuveni 4000 pirmo līdz ceturto klašu skolēnu, noskaidroja apakškomisijas deputāti. Kopumā Latvijā ik gadu noslīkst aptuveni 160 cilvēki, kas, salīdzinot ar citām valstīm, ir ļoti augsts rādītājs, sacīja LPF ģenerālsekretārs Aivars Plotonovs.

LPF prezidents Kaspars Pone akcentēja, ka viena no Aizsardzības ministrijas aktuālajām problēmām ir zemais jauniešu fiziskās sagatavotības līmenis un peldēšana ir viens no trim sporta veidiem - līdztekus vieglatlētikai un vingrošanai -, kas nodrošina vispārējo fizisko attīstību. Tādēļ valsts atbalsts šim sporta veidam ir būtisks ne tikai, lai sekmētu profesionālos sasniegumus, bet arī iedzīvotāju veselību un jauniešu fizisko sagatavotību. Pašlaik tikai 23 Latvijas pašvaldībās ir vismaz viens peldbaseins.

Savukārt apakškomisijas priekšsēdētājs Ivans Klementjevs (SC) pauda sašutumu, ka pēdējo gadu laikā slēgti vairāki atklātie peldbaseini, kuri neatbilst profesionālā sporta standartiem, taču nodrošinātu peldvietas iedzīvotājiem. Turklāt peldēšana ir senioriem piemērots sporta veids veselības saglabāšanai un uzlabošanai un dzīves ilguma pagarināšanai, sacīja apakškomisijas priekšsēdētājs, akcentējot, cik būtiski peldbaseinus padarīt pieejamākus visai sabiedrībai.

Pārrunājot ar peldēšanu kā profesionālo sportu saistītos jautājumus, klātesošie bija vienisprātis, ka jādomā par sporta sistēmas maiņu kopumā, lai ceļā uz sportiskajiem sasniegumiem arī citos sporta veidos jaunajiem talantiem nerastos pārrāvums. Pašlaik jaunajiem sportistiem, beidzot mācības vidusskolā un rodoties nepieciešamībai sevi uzturēt, bieži zūd motivācija turpināt sportot, jo pašiem jāiegulda daudz finanšu līdzekļu.