Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Valsts prezidents akreditē jauno Lielbritānijas vēstnieci

Otrdien Valsts prezidents Andris Bērziņš darbam Latvijā akreditēja Lielbritānijas un Ziemeļīrijas apvienotās karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Sāru Kouliju.

Kā informē Valsts prezidenta kancelejas prezidenta preses dienestā, sarunas laikā ar jauno vēstnieci Valsts prezidents norādīja, ka Lielbritānija Latvijai ir nozīmīgs sadarbības partneris gan divpusējās attiecību līmenī, gan arī darbojoties starptautiskajās organizācijās, kā arī tā ir dzīvesvieta daudziem latviešiem.

Bērziņš pauda cerību par aktīva politiskā dialoga turpināšanu arī nākotnē.

Vēstniece apliecināja, ka abu valstu divpusējās attiecības ir lieliskas, ko raksturo vizīšu apmaiņa, īpaši pieminot Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona uzturēšanos Rīgā un dalību Ziemeļu nākotnes forumā šī gada februārī.

Runājot par ekonomisko sadarbību, Valsts prezidents pateicās Lielbritānijas vēstniecībai par ieguldīto darbu Latvijas un Lielbritānijas uzņēmēju kontaktu veicināšanā un investīciju piesaistē Latvijai.

«Man ir patiess prieks, redzot Latvijas un Lielbritānijas tirdzniecības apjoma pieaugumu 2012.gadā, un ceru, ka šāda tendence saglabāsies arī šajā gadā,» atzina Valsts prezidents. Viņš aicināja Lielbritānijas uzņēmējus izmantot konkurētspējīgo Latvijas dzelzceļa un ostu infrastruktūru.

Vēstniece apliecināja gatavību darboties, lai ekonomiskā sadarbība starp abām valstīm kļūtu ciešāka, paplašinot tirdzniecības un investīciju iespējas.

Bērziņš tikšanās laikā arī pauda pateicību par Lielbritānijas kā Latvijas cieša sabiedrotā NATO un ES atbalstu, atzīmējot, to kā ļoti svarīgu savstarpējās solidaritātes apliecinājumu.

Prezidents ar Kouliju pārrunāja abu valstu intereses Centrālāzijā un atzīmēja līdzšinējo kopīgo iesaisti Afganistānas rekonstrukcijā, tai skaitā Ziemeļu transporta koridora perspektīvas.

Bērziņš ar vēstnieci pārrunāja arī eirozonas aktualitātes, informējot par Latvijas plāniem tai pievienoties 2014.gadā, kā arī Ekonomiskās un monetārās savienības pilnveides iespējas un citas ES aktualitātes.

Sāra Koulija darbu ārlietu dienestā uzsākusi 2005.gadā.

Pirms tam strādājusi privātajā sektorā, kur ieņēmusi dažādus amatus gan Lielbritānijā, gan ārvalstīs.

Koulijai ir darba pieredze Pakistānā un Afganistānā.